Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Nema favorita u večitom derbiju

04.02.2017. 21:50 11:39
Piše:

Čudesnoj Zvezdinoj seriji nepobedivosti morao je jednom da dođe kraj. Crveno-beli košarkaši izgubili su od Efesa (72:86) u 21. kolu Evrolige, umorni i desetkovani

 povredama nekih od ključnih igrača. Ipak, činjenica je da su ponovo pokazali borbenost za poštovanje, kao i da su i dalje nadomak Top 8 faze.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić mirno je prihvatio poraz od turske ekipe.

- Čestitke Efesu na pobedi. Meč u kojem smo na startu imali određenu rezultatsku kontrolu, do negde sredine druge četvrtine. Tada su oni kontranapadom i šutem napravili razliku koji su povećali na startu treće deonice.



Prišli smo na 56:50 i imali šansu da ih stignemo. Ipak, iscrpeli smo se isuviše, oni su tada uspeli da se rezultatski odmaknu i mirno privedu meč kraju. Ja sam pred meč ukazivao na određene stvari. Nekome je to izgledalo kao da se lopta spušta, da se „neko odmara”, ali, jednostavno - mi smo ušli u meč da damo sve od sebe, u okolnostima koje su za nas bile vrlo teške. Serije putovanja, povrede, onemogućili su idealni rad između utakmica. Ako u narednim danima bude još poraza, za mene to neće biti nikakvo iznenađenje. Zahvalio bih se navijačima na fantastičnoj podršci - istakao je Zvezdin strateg.



Kao što nisu poletali posle trijumfa, tako sad neće pasti posle jednog poraza, poruka je igrača Zvezde, koja pogotovo dobija na značaju pred današnji duel sa večitim rivalima i drugoplasiranom ekipom ABA lige Partizanom.

Upravo u poljuljanom moralu protivnika crno-beli vide svoju šansu i veruju da mogu do trijumfa. Zbog svega što se događalo u taboru crveno-belih, trener košarkaša Partizana Aleksandar Yikić ocenio je da u „večitim“ derbijima ne pobeđuju uvek kvalitetnije ekipe.



- Pred nama je utakmica protiv lidera u šampionatu, koji je bez poraza, uspešno igra i u Evroligi i u dobroj je formi. S druge strane, derbi je derbi, ne pobeđuju uvek kvalitetnije ekipe. Oni su agresivna ekipa na lopti, dobar deo svog uspeha grade na čvrstini individualne odbrane. Pozivam naše navijače da pomognu - rekao je Džikić.



Kapiten Partizana Novica Veličković ocenio je da njihov protivnik zaslužuje poštovanje, ali i da znaju kako treba igrati sa crveno-belima.

- Imamo protivnika koji zaslužuje svako poštovanje, koji nema poraz u ABA ligi i koji igra dobro u Evroligi. Za mene je uvek najbitniji pristup. Želja i borba su presudni. Mi moramo da se ogulimo i iskidamo za derbi. Oni igraju dobro, nema tu tajni. Na njihovu agresivnu igru mi moramo da odgovorimo još jačom merom - rekao je Veličković.



Utakmica između Partizana i Crvene zvezde u 21. kolu Jadranske lige igra se danas od 18 sati,a prenos je na Arena sportu.



M. Borocki

 

Nedelja



ABA liga – LAKTAŠI: Igokea – Zadar (12), BEOGRAD: Partizan – Crvena zvezda (18), LJUBLJANA: Olimpija – MZT (21).



Košarkaška liga Srbije – BEOGRAD: Mladost – Dunav (13).



Prva muška regionalna liga – BAČKA TOPOLA: Topola – Železničar (17), NOVI BEČEJ: Jedinstvo – Sloven (20), CRVENKA: Crvenka – Dunav 2014 (20).



Druga muška regionalna liga – RUMENKA: Kadet – Sloboda (14.30), NOVI SAD: Budućnost – Mladost (18), ZRENJANIN: Bagljaš – SO koš (19.30).

Piše:
Pošaljite komentar