Nekad bio veliki derbi
NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca 400, sudije: Trivković i Milosavljević (Beška). Sedmerci: Vojvodina 4 (3), Jugović 3 (3). Isključenja: Vojvodina 4, Jugović bez isključenja.
VOJVODINA: Arsenić (12 odbrana), Đukić (1), Orbović (8), Milić, Popov (1), Radonjić (2), Ostojić (5), Perović (7 odbrana), Stojanović 4, Bojanić 4, Pešić, Stanković (1), Jandrić (2 odbrane), Grozdanić (7), Vučković (6), Jeremić (1).
JUGOVIĆ: Andrić (3 odbrane), Žikić 3, Vrgović 6, Grubić, Kočić 1, Blagojević, Marić 2, Milosavljev (3 odbrane), Ratković 3, Manojlović (1 odbrana), Jokić 3, Karan 5, Hajder 3.
Rukometaši Vojvodine pobedili su Jugović u 16. kolu Superlige i tako uspešno započeli prolećni deo prvenstva i put ka petoj uzastopnoj pobedi. Nekada je ovaj meč bio b veliki derbi, ali sada nije bilo dileme Novosađani su od prvog minuta gospodarili trenom SC Slana bara.
Aktuelni prvak ozbiljno je shvatio ovaj meč bez obzira na to što se bodovi iz duela sa Kaćanima neće prenositi u završnicu i pitanje pobednika rešio tokom prvog perioda. Samo se u uvodnim minutima mogla videti izjednačena borba jer je već u 5. minutu igre Vojvodina počela da stvara prednost. U 13. minutu nakon atraktivne akcije a zatim i kontre koje je realizovao kapiten Stojanović Vojvodina je povela 9:5, a nakon toga prednost se samo uvećavala. Razlog tome bili su raspoloženi Miloš Orbović koji je za 30 minuta sedam puta zatresao mrežu Kaćana, a golman crveno-belih Arsenić bio je nerešiva enigma i svojim protivnicima odbranio 12 udaraca.
Drugo poluvreme Vojvodina je počela u nešto promenjenom sastavu, a veoma raspoloženog Arsenića zamenio je Perović koji je takođe pokazao visok nivo koncentracije i tokom drugog poluvremena sakupio sedam odbrana. U nastavku utakmice viđena je slična slika kao i tokom prvog poluvremena s razlikom što je napad Vojvodine predvodio Grozdanić koji je do kraja meča postigao sedam golova.
Sledeći meč rukometaši Vojvodine igraće protiv ekipe Morave koja će kao i ova imati manjiti rezultatski značaj.
M. Farkaš