Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Marić zaustavio valjak

30.01.2016. 22:19 13:33
Piše:

Budućnost – Partizan 78:65 (16:13, 22:19, 22:20, 18:13)

PODGORICA: Hala Morača, gledalaca: 5.200, sudije: Herceg, Bijedić, Radojković.

BUDUĆNOST:Suad Šehović 11, Jaramaz, Subotić 6, Sead Šehović 9, Čarapić, Kuk 6 (7 as), Ilić, Dragićević 13, Marić 14 (5 sk), Dženkins 14, Rikić, Kanacević 5.

PARTIZAN:  Cvetković 2, Aranitović 4, Yons 13 ( 7 sk), Murić 17, Marinković 6, Vitkovac 6, Đumić 7, Koprivica, Magdevski, Milutinović, Vrabac 2, Vilson 8 (6 as).

Zbog slabog skoka, dobre role korpulentnog Aleksa Marića i blede partije prvog plejmejkera Ѕamara Vilsona, Partizan je poražen prvi put nakon dolaska trenera Yikića na klupu crno – belih i tri uzastopna trijumfa.

Dobro su počeli košarkaši Partizana, pa su u dva navrata imali po pet poena prednosti (2:7 i 4:9), ali posle devetog poena usledio je višeminutni post crno – belih i mučenje u napadu, bez mogućnosti da se izgradi dobar napad. Nisu ni Podgoričani blistrali u tom periodu, ali su uspeli da izjednače, a potom i prvi put pobedu nakon trojke Yenkinsa (12:11). održavajući blagu prednost do kraja prve četvrtine.

I na početku druge deonice, Beograđani su napravili mini seriju od 4:0, a onda opet stali. Raspucali su se domaći, trojke su postigli Yenkins i Kanacević, a nakon pogodaka sa penala Suada Šehovića, Budućnost je došla do maksimalnih plus devet (38:29). Ipak, i crno – beli su pokazali da imaju dobra mlade šutere, pa su trojkama svoj tim vraćali u život prvo Marinković, a potom i Murić, da bi se na veliki odmor otišlo prednošću crnogorskog tima sa 38:32.   Interesantno, Partizan u prvom poluvremenu nije izveo ni jedno slobodno bacanje, a domaći su pogodili šest od sedam šuteva sa penala.

Početkom drugog dela, počeli su i Partizanove muke sa skokovima i svojim bivšim igračem, snažnim Aleksom Marićem, zbog čega su vrlo brzo izašli iz binusa. Košarkaši crnogorskog šampiona su baš često posećivali liniju slobodnih bacanja, čak 15 puta pre nego što je prvi igrač Partizana (Petar Aranitović) u 28. minutu šutirao prve penale. U ovom delu igre, crno – beli su uspeli samo da smanje na 43:41, ali nakon toga, sipostaviće se, više nisu imali snage i znanja za preokret.

To se jasno pokazalo u poslednjoj četvrtini, kada crno – beli ponovo nisu imali rešenja u napadu, a domaći su se rapucali i stigli do najvećih plus 18 (78:60) dva minuta pre kraja. Tako se Budućnost u revanširala za iznenađujući poraz u prvom delu ABA lige.

D. Knežić

 

Piše:
Pošaljite komentar