U 3. kolu ženske lige Srbije: Novosađanke opet ubedljive

11.10.2018. 10:50 11:38

Još jedna furiozna partija izabranica Saše Jovanovića, pogotovo u prvom poluvremenu, te je subotički Spartak položio oružje praktično već nako 20 minuta igre. Ponovo je briljirala bivša reprezentativka Jovana Adamović, koja je sa indeksom korisnosti 47 bila najbolji pojedinac susreta.

Kako će se susret završiti, moglo se naslutiti i nakon prve četvrtine. Već nakon 5 minuta Novosađanke su povele 14:3,  potpuno dominirajući u svim segmentima igre. Početkom druge deonice 021 je već imao prednost od 20 i više  poena, a 22 na poluvremenu, kada je bilo 45:23.

Razlika u klasi je bila očigledna, a ubedljivijeg poraza Spartak su spasli odlična Sanja Orozović, kojoj se solidnom rolom pridružila Željka Petković. Do kraja, s obzirom na visoku prednost domaćih košarkašica, tempo igre je opao, a domaći trener je pružio priliku skoro svim igračicama.

021 sada ima tri pobede iz isto toliko utakmica i nalazi se na deobi prvog mesta sa Crvenom zvezdom. U subotu, u okviru 4. kola ŽLS, Novosađanke na svom parketu u Petrovaradinu dočekuju beogradski Radivoj Korać.