18.02.2024. 17:34 17:36
Izvor: ŽKK Vojvodina 021

U zbiru sportskih događaja koji su obeležili novosadski vikend zapažen je i gradski derbi Prve ženske košarkaške lige u kojoj je Vojvodina 021, po drugi put u aktuelnoj sezoni, bila bolja od Novosadske akademije.

Te dve pobede u međusobnim susretima preslikane su i na redosled na prvoligaškoj tabeli, gde Vojvodina ima bolji učinak upravo za dve pobede u odnosu na gradske rivalke.

Početak utakmice nagoveštavao je rezultatski revanš domaćih igračica u velikoj Spensovoj dvorani. Predvođene najuspešnijim strelcem meča Dunjom Buzadžin akademke su prvu četvrtinu rešile u svoju korist sa čak 14 poena prednosti. U sva tri preostala perioda, međutim, Vojvodina je odlično postavljenom odbranom, najpre uspela da izjednači rezultat početkom drugog poluvremena, a potom i rezultatskim preokretom u trećoj deonici stigne do mirnije završnice i sedme pobede u 15 kola.

Kapiten Vojvodine Žaklina Janković najzaslužnija je za pobedu svoga tima. Na parketu je provela svih 40 minuta, postigla je 19 poena, zabeležila 13 skokova i svojim autoritetom diktirala saigračicama put ka pobedi. Andrijana Vuković je upisala 17 poena, a značajan doprinos u kreiranju konačnog rezultata dale su Lana Marić sa 15 poena, uz 10 skokova, i Katarina Jakovljević koja je dodala jedan poen manje. Uz najefikasniju igračicu utakmice Dunju Buzadžin koja je imala procenat od 71 posto za dva poena, u ekipi ŽKA Ana Perić je postigla 10 poena, sa dve trojke od četiri, ali lošim procentom ubačaja za dva poena, tek osam posto (jedan od 12).

U 16. kolu, narednog vikenda, Vojvodina 021 dočekaće Vrbas u hali u Petrovaradinu, dok će ŽKA gostovati kod Mege u Beogradu.

Novosadska ŽKA – Vojvodina 021 64:73

NOVI SAD: Velika dvorana SPC Vojvodina, gledalaca 200, sudije: Matić, M.Perović, N.Perović. Rezultat po četvrtinama: 26:12, 12:24, 12:16, 14:21.

NOVOSADSKA ŽKA: Buzadžin 35, Bulović, Đurić 4, Mihajlović, Perić 10, Lazarević, Zorić 3, Opačić, Jekić 6, Prcović 2, Bošnjaković 4.

VOJVODINA 021: Babajić 2, Majstorović, Selaković, Vučetić, Živković, Marjanović, Jakovljević 14, Marić 15, Ž. Janković 19, Vuković 17, J. Janković 2, Mitrović 4.