Vojvodina pobedom započela VABA ligu: Novosađanke silne

15.10.2020. 11:16 11:19
Izvor: Dnevnik (S. Šušnjević)

Košarkašice Vojvodine 021 sjajno su otvorile svoju prvu sezonu u regionalnoj VABA ligi pobedom nad Partizanom.

Novosađanke su odigrale izvan­redno prvo poluvreme i tako stvorile veliku razliku. Do kraja je trebalo samo da je održe, u čemu su i uspele.

Velika borba viđena je na početku utakmice. Obe ekipe ušle su agresivno želevši što bolje da se pokažu na startu takmičenja. Domaće igračice su, ipak, bile nešto bolje i nakon više od četiri minuta igre došle su do dvocifrene prednosti (16:6).

Sjajnu odbranu su odigrale Novosađanke u drugoj deonici. Beograđanke su veoma teško dolazile do poena, a tome je doprinelo i što je Voša često presecala napade. U tome se posebno istakla Amerikanka Šakvanda Miler Mekkrej. Domaća ekipa je bila šuterski raspoložena, pa je do kraja poluvremena prednost porasla na 23 poena (48:25).

Partizan je pokazao bolju igru u nastavku. Gošće su igrale jači presing i tako uspele koliko - toliko da smanje razliku. U poslednjoj deonici viđena je izjednačena igra. To je bilo dovoljno Voši da zadrži veliku prednost i po­bedom započne regionalni šampionat.

S. Rudakijević

Vojvodina 021 - Partizan 78:59 (25:15, 23:10, 12:16, 18:18)

PETROVARADIN: Sportska hala Petrovaradin, igrano bez prisustva gledalaca, sudije: Vlahović, Radosavljević, Đukić.

VOJVODINA 021: Mišeljić 23 (6 sk), Podunavac 8 (6 sk), Le. Radulović 3 (6 as), La. Radulović 12 (6 sk), Adamović 16, Jakovljević 4, Živković 3, Grujić, Zukanović, Opačić, Todorović, Miler Mekkrej 9 (6 sk).

PARTIZAN: Jovanović 6, Olić 8, Stojanović 8, Inđić 9, Marjanović 6, Stojić 2, Kovačević, Karalić 3, Samardžić 6, Luković 11 (6 sk).

VABA liga: Košarkašice Vojvodine 021 ugošćuju Partizan

14.10.2020. 11:03 11:05