VELIKI PREOKRET PARTIZANA Crno-beli ubedljivi posle minus 15

07.12.2023. 20:50 23:13
Izvor: KK Partizan

Košarkaši Partizana savladali su Armani posle velikog preokreta i došli do sedme pobede u Evroligi.

Ponovo je Željko Obradović odlučio da utakmicu počne sa tri visoka igrača, što je sada već postao šablon crno-belih. Takva postava za razliku od prethodne utakmice nije donela pozitivno domaćina, prevashodno u odbrani. Sve to nadomestio je Bruno Kaboklo sa dve trojke na drugoj strani. Dobru partiju Brazilca, koji je već u uvodnoj deonici postao dvocifren, neutralisali su Šilds i Maodo Lo. Zahvaljujući njima, Milano je stekao sedam poena prednosti. Beograđane je zabrinula i povreda skočnog zgloba Alekse Avramovića, čini se ozbiljnije prirode.

Zaigrao je potom Partizan značajno bolje u nastavku. Serijom 9:2 preokrenuo je situaciju na parketu i posle trojke Kevina Pantera poveo dva razlike. Uzvratio je Armani serijom 8:0 i stavio do znanja rivalu da bi mogla da ga očekuje još jedna duga noć. Održavali su gosti tu zalihu i u narednim minutima, poveli i devet razlike, da bi Obradovićev sastav do kraja poluvremena smanjio na minus pet. Najzaslužniji za to bio je Šilds sa pet trojki pred odlazak na veliki odmor.

Početkom treće deonice igralo se koš za koš, što je više odgovaralo gostima, koji su održavali prednost. Profunkcionisao je i ofanzivni skok Milana, dok je ofanzivno Partizan potpuno stao. Sve to iskoristio je gost i preko Nikola Melija poveo dvocifrenom razlikom, prvi put na meču. Ubrzo je Mesinin tim stekao i plus 15, pa je bilo evidentno da je Partizan u velikom problemu. Iz njega su crno-beli uspeli da se izvuku ekspresno. Velikom serijom za samo dva minuta smanjili su na samo pola koša razlike i najavili novu veliku dramu.

U četvrtoj četvrtini dominirao je Naneli i doneo Partizanu plus osam, zatim i dvocifeno vođstvo, posle čega nije bilo povratka za goste.