U 13. kolu Ženske lige Srbije, Novosađankama vojvođanski derbi

15.01.2023. 10:18 10:22
Izvor: ŽKK Vojvodina 021

Mnogo teža pobeda Vojvodine nego što to krajnji rezultat govori, s obzirom da su gošće vodile na poluvremenu sa tri poena razlike. Međutim, potpuno su pale u nastavku, tačnije u poslednjoj četvrtini.

Vrbašanke su bolje počele, a domaće košarkašice su bile spore i bezidejne u napadu. Početkom druge četvrtine gošće su imale dvocifrenu prednost (16:26), a odlično je igrala kapiten Vrbasa Nataša Mijatović. Kako je vreme odmicalo, domaće su se polako vraćale. Nakon trojke Meknil, Vojvodina je prvi put povela (33:32). Ipak, Vrbas je odigrao bolje u finišu prvog poluvremena, pa je rezultat na velikom odmoru glasio 35:38.

U nastavku, viđena je rezultatska klackalica, a onda se prilikom jednog prodora povredila Vrbašanka Marina Marčetić. Od tog trenutka, gošće su potpuno pale. Vojvodina je treću četvrtinu završila sa osam poena viška (58:50). U poslednjoj deonici, na terenu je postojao samo domaći tim i epilog toga je ubedljiva pobeda Novosađanki, sedma prvenstvena. Trijumf je značajan jer je izvojevan u odustvu nekoliko igračica, ali i sa većom razlikom nego što je bio poraz u Vrbasu, pa Vojvodina sada ima bolji međusobni skor u odnosu na Vrbašanke.