Real u poslednjoj četvrtini trojkama slomio otpor Zvezde

07.11.2019. 21:25 22:25
Izvor: EPA (Andrej Cukić)

BEOGRAD: Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Real Madrida u sedmom kolu Evrolige.

Crveno–beli su se pred 16 hiljada svojih navijača u Štark arena dobro držali do ulaska u poslednju četvrtinu kada je španska ekipa dodala gas i rešila pitanje pobednika. Beograđani sada imaju skor od pet poraza i dve pobede, dok “kraljevski klub” polako izlazi iz krize i posle tri vezana kiksa upisao je drugi trijumf u nizu.

Ekipa trenera Andrije Gavrilovića “zaspala” je u poslednjoj deonici kada u prvih pet minuta nije postigla koš, a Madriđani su to iskoristili za seriju 12–0 kojom su došli do nedostižne prednosti. Pokušavali su crveno–beli da se vrate, ali je u završnici Rudi Fernandez trojkom na dva minuta do kraja zapečatio njihovu sudbinu.

Tvrda igra je viđena na početku meča i bilo je dosta promašaja na obe strane. Zvezda je uspela da stigne Real koji se prvi razbudio i povela je 9:7. Kratko je trajalo vođstvo domaćih i Španci su preuzeli kontrolu utakmice. Bili su crveno–beli dobri u odbrani, ali loši u napadu, pa je Real došao i do dvocifrene prednosti (22:12). Do bolje igre Zvezdu je doveo Braun, pa je do odlaska na pauzu bar smanjen zaostatak na šest poena – 33:27.

Beron je pokrenuo Zvezdu u nastavku, koja je na opštu radost navijača stigla do izjednačenja (45:45), da bi Faje trojkom režirao i vođstvo od 52:49, prvo posle uvodnog na početku meča. Usledio je, međutim, loš ulazak u poslednju četvrtinu koji je dosta koštao Zvezdu. Domaćin nikako nije mogao do pogotka, pa je vrlo brzo izgubio priključak. S druge strane kraljevski klub je dodao gas, pogađao je teške šuteve, ponovo je imao dvocifrenu prednost i siguran put ka pobedi. Šampion Srbije tražiće svoju šansu u sledećem kolu u kom dočekuje Asvel.

Crvena zvezda – Real Madrid 60:75 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26)

BEOGRAD: Štark arena, gledalaca: 16.500, sudije: Paterniko, Mogulkok, Vilijus.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 4, Braun 14 (6 sk), Perperoglu, Nenadić 1, Lazić, Faje 7, Beron 17 (4 as), Dobrić 5 (5 sk), Gist 6 (5 sk), Dženkins, Simanić 6, Odžo.

REAL MADRID: Kozer 8, Randolf 2, Fernandez 12, Kampaco 6, Laprovitola 5, Dek 2, Garuba 4 (8 sk), Kerol 4, Tavares 11 (9 sk), Ljulj 16 (5 as), Miki 5, Tejlor.