PARTIZAN I MEGA ODALI POČAST MILOJEVIĆU Nanelijevo "ludilo" presudilo rivalu

22.01.2024. 20:41 21:22
Izvor: Partizan Mocart Bet (Dragana Stjepanović)

Partizan pobedio na oproštaju od Milojevića.

Početak utakmice kasnio je skoro 10 minuta, pošto su navijači Partizana upriličili veličanstven odlazak nedavno preminulom Dejanu Milojeviću, srpskoj košarkaškoj legendi i bivšem prvotimcu upravo crno-belih. Nakon ovacija, bakljade, transparenta i minuta ćutanja, sudija je podbacio loptu, a Mega se veoma dobro držala u uvodnim minutima. Balša Koprivica startovao je umesto Bruna Kabokla, ali se to nije isplatilo.

Partizan je veoma loše branio tranziciju, na čemu je Mega i održavala priključak, da bi to počelo da se menja ulaskom Alekse Avramovića. U međuvremenu, Naneli je uhvatio šuterski ritam, čemu je u određenoj meri doprinelo i to što je rival igrao zonsku odbranu. Ekipa Željka Obradovića bila je nemilosrdna u napadu na takav vid defanzive. Pre svih, Naneli, koji je ubacio čak sedam trojki iz devet pokušaja u prvom poluvremenu, za visokih plus 20 (59:39).

Nije Partizan uspeo da održi izuzetno visok ritam igre, već je usledio određeni period praznog hoda. Pokušao je Obradović da prodrma Frenka Kaminskog, koji nije dobijao šansu u prethodnim mečevima, ali ni sve to gosti nisu mogli da iskoriste, pošto je vođstvo rivala bilo dvocifreno i dalje. Prazan hod Partizana nije trajao mnogo, pošto je i Kaminski imao neke dobre momente, tako da se u poslednjih 10 minuta ušlo sa plus 23 za “parni valjak”.

Ispostavilo se da je to bilo dovoljno za trijumf crno-belih.