Partizan bolji od Igokee u Aba ligi

21.10.2017. 23:36 23:44
Izvor: Dnevnik.rs

U utakmici gde odbrane praktično nisu postojale, gde je verovatno postavljen rekord ABA lige po broju poena u meču u kom nisu igrani produžeci, Partizan je stigao do treće uzastopne pobede u regionalnom takmičenju.

U finišu treće deonice crno – beli su napravili seriju od 17:0 i to je, ispostavilo se, odlučilo pobednika u ovom nestvarno efikasnom meču. Podatak da je viđen 221 koš, da je Partizan imao 57 odsto uspešnosti šuta iz igre, a gosti iz Laktaša nešto više od 50, dovoljno govori kakvo šutersko veče je viđeno u hali “Aleksandar Nikolić”.

Partizan je bolje počeo utakmicu, bio je u vođstvu, ali je sa druge strane izuzetno raspoložen bio Amerikanac Rajt. Ipak, ovaj momak je u nastavku utakmice, iako je bio efikasan, često preterivao u soliranju, “silovao” je šut iz nerezonskih pozicija, što je odmoglo njegovom timu. U partizanu, ekstreemno efikasni su bili takođe američki košarkaši Miler i Vilijams – Gos, koji su pružili fantastične partije i bili su najzaslužniji za novi trijumf crno – belih.

Na poluvremenu bilo je 50:50, ekipe su se u trećoj deonici smenjivale u vođstvu, ali onda su stvar u svoje ruke preuzela dvojica pomenutih crno – belih Amerikanaca. Ikokea je bila nemoćna u i napadu i u odbrani i serijom od 17 nula Partizan je stekao, ispostaviće se, nedostižnu prednost koju je uspeo da održi do kraja meča. Kada god bi gosti pripretili i nagovestili eventualno neizvesnu završnicu, usledili bi laki poeni Milera, Vilijams – Gosa, Marinkovića, Andrića... Kada je tri minuta pre kraja na semaforu stajalo 108:93, bilo je jasno da će bodovi ostati u Beogradu.

D. Knežić

PartizanIgokea 117:104  (19:23, 31:27, 30:21, 37:33)

BEOGRAD: hala “Aleksandar Nikolić”, gledalaca: 4.000. Sudije: Hordov, Špemdl, Stefanović.

PARTIZAN: Miler 23 ( 11 as), Vilijams – Gos 30 ( 8 as),  Aranitović 2, Marinković 14, Veličković 4, Tomić, Pecarski, Gavrilović 8, Andrić 15, Čakarević 5 (10 sk), Stevanović, Šalić 16.

IGOKEA: Ponjavić 13, Rajt 34, Gajić, Glogovac 6, Vašington 7, Milošević 6 ( 8 sk), Jevtović 4, Radivojević 13, Ljubičić 13 (6 as), Šibalić 2, Vuković, Rikić 6.