NBA: Peti poraz Kingsa u nizu, loše veče Bogdanovića

27.12.2019. 09:07 09:10
Izvor: Tanjug (AP Photo/Rich Pedroncelli)

SAKRAMENTO: Košarkaši Sakramenta posle dva produžetka izgubili su od Minesote 105:104, a jedan od tragičara bio je Bogdan Bogdanović.

Bogdanović se vratio u tim posle povrede i nije odmah uhvatio svoj ritam, šutirao je tek 8/28, ali je i promašio šut za pobedu na kraju prvog produžetka, kao i bitna bacanja u drugom.

Meč je završio sa 19 poena, sedam skokova i dve asistencije za 43 minuta, dok je njegov saigrač Nemanja Bjelica imao sedam poena i četiri uhvaćene lopte za 16 minuta.

Kod Kingsa, koji su zabeležili peti uzastopni poraz, najefikasniji je bio Rišon Holms sa 20, a kod gostiju su se istakli Giorgi Dijeng sa 21, Robert Kovington sa 19 i Endrju Vigins sa 18.

Na parket se vratio i Luka Dončić nakon četiri utakmice pauze i odmah dao značajan doprinos trijumfu Dalasa nad San Antoniom 102:98 u derbiju Teksasa.

Slovenac je bio blizu tripl-dabla sa 24 poena, 10 skokova i osam asistencija, dok Boban Marjanović ponovo nije ulazio u igru.

Takođe nije igrao ni još jedan srpski košarkaš Marko Gudurić, sada u pobedi Memfisa protiv Oklahome 110:97.

Grizlise su predvodili Jonas Valančunas sa 21 i Džeren Džekson sa 20 pogodaka, dok je na drugoj strani Kris Pol ubacio 23.