NBA: Marjanović spustio koš, Jokić pobedio (video)

18.10.2018. 09:06 09:10
Izvor: Youtube Printscreen

U nastavku NBA lige odigrano je čak 11 mečeva a najveću pažnju srpskih ljubitelja košarke izazvao je meč između Los Anđeles klipersa i Denver nagetsa.

Boban Marjanović i Miloš Teodosić kao domaćini ugostili su Nikolu Jokića.

Denver je kao gost trijumfovao sa 98:107 (24:29, 30:30, 18:15, 26:33). Nagetsi su vodili na početku meča.

U drugoj četvrtini ušao je u igru Boban Marjanović i odigrao veoma dobar meč, a klipersi su na kraju poluvremena imali vođstvo 59:54.

Denver je u trećoj deonici ubrzao igru, pogađali su iz svih pozicija i imali prednost, Boban je bio na klupi.

Na početku poslednje četvrtine Marjanović je igrao i klipersi su izjednačili rezultat a on je izveo zakucavanje preko dva čoveka i to je izazvalo prekid meča, jer su sudije tražile da se izmeri visina na kojoj je ostao obruč jer su smatrali da ga je Boban izmestio iz osnovnog položaja.

Međutim posle vođstva i klipersa Nikola Jokić je trojkom primakao Denver na 94:93, a Marjanović je otišao na klupu i pored fantastične partije i održavanja vođstva njegovom igrom. Potom, je Jokić je pri rezultatu 95:95, postigao zicer, pa je doveo Nagetse u vođstvo koje do kraja meča nije više bilo ugroženo.

Jokić je bio najbolji igrač gostiju - za 33 minuta postigao je 21 poen (šut za dva 5/9, za tri 1/4, slobodna bacanja 8/10), a imao je i osam skokova, pet asistencija, te po jednu blokadu i krađu. Sa njim na parketu, Denver je dao osam poena više nego što je primio. Pratili su ga Heris (20), Barton (19) i Milsap (11 poena, uz 16 skokova, ali šut 1/7), Lajls (10).

Što se Klipersa tiče, Marjanović je bio najimpresivniji - za 17 minuta na parketu dao je 18 poena (realizacija šuta 6/8), ostvario je i osam skokova, a dok je njemu bila pružana šansa, domaćini su dali sedam poena više nego što su to dozvolili rivalu. Efikasniji od Bobija bio je samo Heris (19 poena, 10 skokova, tri blokade, Galinari je zastao na 16, a sjajni rezervista Lu Vilijams na 14 poena.

Sakramento kingsi poraženi su od Jute džez 117:123 (34:30, 21:38, 32:25, 30:30). Bogdan Bogdanović zbog povrede nije igrao a Nemaea Bjelica je igrao 27 minuta a postigao je 18 poena sa osam skokova, dve asistencije i jednom ukradenom loptom. Od njegovih saigrača efikasni su bili: Koli-Štajn 23 poena, Foks 21, Hild 19.

U Juti čak sedam dvocifrenih igrača: Mičel 24, Ingliš 22, Fejvors 18 sa 9 skokova, Gobert 19 sa čak 15 skokova i po 13 poena Krauder, Barks i Egzum.