NBA liga: Jokić vodio Denver do velikog preokreta i drugog mesta

11.04.2019. 08:42 08:49
Izvor: Tanjug/ AP Photo/David Zalubowski

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Minesotu Timbervulvs sa 99:95. Nikola Jokić odigrao je odličan meč u pobedi Nagetsa, koji su zahvaljujući ovim trijumfom obezbedili drugo mesto u ligaškom delu sezone.

Denver će u prvoj rundi plej-ofa igrati protiv San Antonio Sparsa, koji su u poslednjem meču sezone pobedili Dalas Maverikse.

Jokić je na terenu proveo 37 minuta i ostvario je učinak od 29 poena (13/26), 14 skokova, dve asistencije i tri ukradene lopte.

Denver je bio pred porazom na četiri minuta do kraja, pošto su Vulvsi imali velikih 11 (95:84). U tom trenutku krenuo je veliki preokret i serija od 14:0. Bio je to timski preokret jer su čak četvorica košarkaša imala doprinos u njemu. Džamal Mari je na 32 sekunde do kraja postigao trojku za vođstvo 96:95. Zatim je Jokić pogodio oba slobodna bacanja za 98:95 i utakmica je bila rešena.

Košarkaši Filadelfije 76ers pobedili su Čikago Bulse rezultatom 125:109. Boban Marjanović imao je sjajnu partiju i za 25 minuta zabeležio je 18 poena (6/8), osam skokova i šest asistencija, uz dve blokade.

Filadelfija je ligaški deo sezone završila na trećem mestu i u plej-ofa sastaće se sa Bruklin Netsima. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džonatan Simons sa 20 poena. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Volter Lemon junior sa 20 poena. Bulsi su sezonu završili sa očajnim skorom od 22 pobede i 60 poraza, dok je Filadelfija na 51/31.

Sakramento Kings je poražen u poslednjem meču sezone od Portlanda sa 136:131. Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica bili su dvocifreni u porazu i to teškom jer su Kingsi u poslednjoj četvrtini imali 15, a u trećoj četvrtini i 25. Bogdanović je meč završio sa 15 poena, jednim skokom i asistencijom, dok je Bjelica za dvanaest minuta na terenu postigao 10 poena. Trejlbejzersi su uspeli da dođu do velike pobede, pošto su upravo na ovom meču obezbedili treće mesto. Oni će u prvoj rundi plej-ofa igrati protiv Oklahome Siti Tander, dok će u potencijalnom polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Denver/San Antonio. Najkefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Enferni Simons 37 poena.