NBA: Jokić opet sa dabl-dablom, sedam poena Bjelice

18.11.2017. 10:10 10:17
Izvor: Utakmica između Denvera i Nju Orleansa, foto: Tanjug (AP Photo/David Zalubowski)

Košarkaši Denvera, uz novi dabl-dabl Nikole Jokića, deklasirali su Nju Orleans 146:114 prethodne noći u NBA ligi.

Srpski centar imao je 13 poena, 11 skokova i šest asistencija za 26 minuta na parketu Pepsi centra.

Nagetse je do trijumfa vodio Džamal Marej sa 31 poenaom, Geri Heri je dodao 22, a Pol Milsap 20, dok je kod Pelikansa najbolji bio Entoni Dejvis sa 17.

Slavio je i Nemanja Bjelica jer je njegova Minesota na gostovanju nadigrala Dalas 111:87, a bivši MVP Evrolige učestvovao sa sedam pogodaka i tri završna dodavanja za samo 12 minuta. U poraženom sastavu Harison Barns je zabeležio 18 poena, a dvocifreni su bili Dirk Novicki sa 15 i Jogi Darel sa deset poena.

Košarkaši Minesote bili su ubledljivi na gostovanju u Dalasu i upisali treći vezani trijumf – 111:87. Ovo je bila deseta pobeda Timbervulvsa i trenutno su treći na Zapadu sa skorom 10-5. Meveriksi su bolje započeli meč i na odmor imali 12 poena viška. Međutim, gosti su se probudili sredinom trećeg kvartala i sjajno odigrali poslednju deonicu u kojoj su ubacili 37 poena. U pobedi Minesote istakao se Džimi Batler sa 21 poenom, uz osam skokova i četiri asistencije, a pratili su ga Endrju Vigins sa 19, dok su Karl Entoni Tauns i Džef Tig ubacili po 15 poena.

Seriju od tri uzastopna poraza prekinuo je Sakramento Bogdana Bogdanovića, pošto je bio bolji od Portlanda 86:82. Bivši bek Partizana i Fenerbahčea nije imao šutersko veče, ubacio je samo dva poena, uz tri skoka i asistencije, za 24 minuta.

Detroit Pistonsi su zabeležili drugi vezani poraz pošto su u gostima poraženi od Indijane 107:100.

Ni u ovoga puta srpski košarkaš Boban Marjanović nije igrao za Pistonse, a najefikasniji u pobedi Pejsersa bio je Oladipo sa 21 poenom, uz 15 skokova i četiri asistencije.

Ostali rezultati: Vašington - Majami 88:91, Bruklin - Juta 118:107, Klivlend - Los Anđeles Klipers 118:113, Toronto - Njujork 107:84, Čikago - Šarlot 123:120, San Antonio - Oklahoma 104:101, Sakramento - Portland 86:82, Los Anđeles Lejkers - Finiks 113:122.