Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

MITROVIĆ I GEDRAITIS SA OPREZOM IDU U BERLIN: Nema favorita, imamo dovoljno municije

05.02.2025. 16:19 16:21
Piše:
спорт
Foto: TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ/ bg

Košarkaši Crvene zvezde će u četvrtak od 19 časova gostovati Albi u utakmici 26. kola Evrolige.

Nemamo baš lepa iskustva iz tih utakmica sa Albom, naročito tamo u Berlinu. Znali su i te kako da nas, ne samo namuče, nego i da nas pobede. I to u sličnim situacijama, kada njima rezultatski to nešto mnogo ne znači, a kada je nama svaka pobeda i svaka utakmica važna. Tako da sa velikim oprezom idemo tamo da odigramo jednu kvalitetnu utakmicu, najviše u fazi odbrane, kao što je bilo sinoć i da zabeležimo važnu pobedu rekao je igrač Zvezde Luka Mitrović u obraćanju novinarima.

Crvena zvezda se trenutno nalazi na petom mestu na tabeli Evrolige sa 15 pobeda i 10 poraza.

U dobroj smo poziciji, iskren da budem, trudimo se da što manje gledamo na tabelu i na neke kalkulacije i potencijalno do kraja sezone. Samo razmišljamo o prvoj narednoj utakmici. Kad god smo tako razmišljali, uglavnom nam se dobro vratilo i bili smo spremni za izazove, jasno je da sa takvim načinom razmišljanja trebalo bi da nastavimo i u budućnosti naveo je košarkaš Zvezde.

Mitrović je istakao da je Zvezda spremna za sve izazove u narednom periodu.

Ova prva polovina februara je poprilično intenzivna, mislim da smo računali nekih osam utakmica u 16 dana. Računajući te potencijalne utakmice u Kupu, spremni smo, imamo širok roster bilo je i utakmica gde je mogla da se raspodeli minutaža i da se rasterete momci koji nose najveći teret u Evroligi. Mislim da imamo dovoljno municije za sve što nas čeka zaključio je Mitrović.

Rokas Gedraitis rekao je da crveno-beli moraju dobro da se pripreme za meč protiv Albe u Evroligi. Gedraitis je od 2018. do 2020. godine igrao za klub iz Berlina.

Oni su nezgodan i dobar tim. Rekao bih da igraju malo drugačiju košarku. Vole da trče. Vole da napadaju iz prve opcije. Mlad i gladan tim. Biće to težak meč i mislim da nema favorita. U Evroligi svako može da pobedi svakoga, tako da moramo da budemo spremni, da se dobro pripremimi i nadam se da će sve da bude u redu rekao je Gedraitis.

On je naveo da poštuje košarkaše Albe.

Igraju sličnu košarku kao i uvek. Bio sam tamo, naravno da su promenili neke stvari, ali njihov glavni mentalitet je isti - da igraju brzo. Stvarno ih poštujemo i idemo tamo da se borimo zaključio je Gedraitis.

Standings provided by Sofascore
Piše:
Pošaljite komentar
SFEROPULOS GOVORIO O ALBI, ALI I O DONČIĆU: Znamo koliko voli Zvezdu, pratićemo ga i u Los Anđelesu
спорт

SFEROPULOS GOVORIO O ALBI, ALI I O DONČIĆU: Znamo koliko voli Zvezdu, pratićemo ga i u Los Anđelesu

05.02.2025. 15:00 15:03
(FOTO, VIDEO) Zvezda bolja i od Asvela PLEJ-OF EVROLIGE SVE BLIŽI ZA CRVENO-BELE KOŠARKAŠE
kk crvena zvezda

(FOTO, VIDEO) Zvezda bolja i od Asvela PLEJ-OF EVROLIGE SVE BLIŽI ZA CRVENO-BELE KOŠARKAŠE

04.02.2025. 21:49 22:15