Košarkaši Zvezde pobedili Split u ABA ligi

17.04.2023. 22:02 22:04
Izvor: Vrhunska partija Petruševa/ABA liga (D. Stjepanović)

BEOGRAD: Košarkaši Crvene zvezde bili su bolji od Splita u 26. kolu ABA lige, nakon ravnopravne igre u prve tri četvrtine.

Ukoliko se nešto ležernije i opuštenije uđe u susret, to može da bude nezgodno u regionalnom takmičenju, što se dokazalo i ovaj put. Splićani su na početku međutim bili u inferiornom položaju u odnosu na crveno-bele. Beograđani su odličnom igrom, kako u odbrani, tako i u napadu, došli do prednosti od 18:7.

Posebno je istaknut bio Petrušev u tom periodu, u kojem se činilo da domaći kontrolišu susret. Ipak, ubrzo je gost došao do daha i prišao na samo minus dva, serijom 14:5. Od tada, duel se komplikuje za klub sa Malog Kalemegdana. Koš za koš igralo se do kraja poluvremena i nijedan tim nije uspeo da dođe do značajnijeg suficita. Iako su Splićani preko Salivena poravnali sredinom drugog kvartala, Zvezda je bila ta koja je nešto zadovoljnija otišla na odmor od 15 minuta, pošto je vodila tri razlike.

Tišma je trojkom u trećem kvartalu doveo Splitu vođstvo i to je bio poslednji alarm za Ivanovićevu ekipu da mora da se probudi, inače će prvo mesto i matematički otići u nepovrat. To se na kraju nije desilo, pošto se branilac trofeja uozbiljio, došao do dvocifrene prednosti i lako priveo meč kraju.

V. M. P.

Crvena zvezda – Split 83:74 (23:21, 16:15, 24:25, 20:13)

BEOGRAD: Dvorana „Aleksandar Nikolić“, gledalaca: 6.300, sudije: Nedović, Arsenijević, Perić.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 3, Lazarević 4, Kampaco 9, Mitrović, Lazić 3, Martin 6, Dobrić 5, Ivanović 2, Ilić 7, Nedović 15, Marković 4, Petrušev 25.

SPLIT: Saliven 18, Gizdavčić, Kalajdžić 10, Tišma 8, Runjić 4, Vuko, Šorters 21 (6as), Jukić, Perkušić, Nelson 13.

ABA liga: Partizan uz oscilacije nadigrao Zadar

17.04.2023. 19:53 19:57