Košarkaši Vojvodine poraženi u sudijskoj režiji od Vršca

27.10.2019. 20:09 20:13
Izvor: Dnevnik (R. Hadžić)

Nije vredelo ni hrabro srce crveno – belih, borba bez dvojice povređenih igrača, ni nadoknađen minus od 16 poena, ni napad za pobedu, u vojvođanskom derbiju u 4. kolu Košarkaške lige Srbije, slavili su vrlo dobri Vrščani.

No, u centru pažnje na meču bila je sudijska trojka, pre svih Marko Strika, koji je „čašćavao“ klupu crveno – belih tehničkim greškama, goste slobodnim bacanjima, te dosuđenim faulom bukvalno u poslednjim stotinkama meča. Naime, pri rezultatu 92:92, Vojvodina je imala napad za pobedu, lopta je izgubljena nekoliko sekundi pre kraja, te je krenula brza kontra Vrščana. Tamnoputi Vasar naleteo je na Lobareva, koji je posle tog duela završio na parketu sa velikim krvavim podlivom ispod oka, kao da je boksovao, a ne igrao košarku. Kada se oglasila sirena, i kada su svi očekivali produžetak, na zaprešpašćenje crveno – belih, dosuđen je faul,  Vasar je bio siguran, a vreme je isteklo...

Dva i tehnička

Kakva je atmosfera vladala na Spensu, govori situacija iz drugog poluvremena, kada je ispod koša Vojvodine dosuđen faul. Na klupi crveno – belih bili su ubeđeni da faul nije načinjen pri šutu, a kako ekipa nije bila u bonusu, začulo se pitanje sudiji: „Zašto dva (bacanja)?“

-Zato što su dva! I tehnička! – uzvratio je Strika.

Problemi za Vojvodinu počeli su pre meča, jer se na poslednjem treningu povredio novajlija Simović, najviši igrač ekipe. Posle pola minute igre, iznenađenom Enesu Latifagiću svirana su dva faula (po jedan u odbrani i napadu), te se kriterijum suđenja mogao naslutiti. Gosti su poveli, Novosađani ih stigli, da bi Vrščani na veliki odmor otišli sa pet poena viška (39:44). Početkom drugog dela razigrao se centar Vršca Čampara, prednost gostiju je rasla i u 26. minutu dostigla maksimum od 16 poena (48:64). Mnogi su tada otpisali Novosađane, ali oni su stegli zube. Razigrali su se sjajni Radulović, pratili su ga Lobarev i Latifagić i ušlo se u naizvesnu završnicu, pravu rezultatsku klackalicu. Umesto da se meč rešava u produžetku, rešen je na već opisan način.

Novosađanima ostaje žal, ali i nada: videlo se da je „skockan“ solidan tim koji je kadar da izbvori opstanak.