Košarkaši Vojvodine poraženi od Mladosti u KLS

28.12.2022. 22:59 23:03
Izvor: Dnevnik (F. Bakić)

Vojvodina - Mladost 67:80 (21:15, 15:21, 22:23, 9:21)

Bilo je potrebno 15 kola Košarkaške lige Srbije da bi Vojvodina doživela poraz na svom terenu. Od crveno-belih bolja je bila Mladost iz Zemuna, koja nije posustajala ni kada je gubila 10 razlike sredinom drugog kvartala. U nastavku je preokrenula rezultat, a onda i prelomila duel u četvrtoj četvrtini.

S obzirom na to da su gosti u Novi Sad došli u izuzetnoj formi, bilo je očekivano da će utakmicu da odluče detalji. Odlično su se nosili crveno-beli sa užim sastavom usled povreda koje su ih zadesile, nisu tražili alibi, ali je bilo primetno da je u takvoj situaciji sve teže i teže dolaziti do pobeda. Susret je, sada već tradicionalno, vrlo dobro otvorio Nedeljkov i sa dve trojke bio inicijator naleta Vojvodine, koji je završen sa plus šest u korist ekipe Isakov-Kovačevića.

Iako se tada možda činilo da je domaći tim na dobrom putu da napravi veću razliku, nastavak susreta je demantovao takvu ocenu. Stekli su Novosađani i dvocifreno vođstvo sredinom drugog kvartala posle poena Gaćeše, da bi usledio veliki pad u igri. Mladost je serijom 15:5 poravnala pred veliki odmor i unela neizvesnost u duel.

U trećem kvartalu viđena je rezultatska klackalica, timovi su se smenjivali u prednosti i bilo je jasno da će poslednjih 10 minuta odlučiti susret.

Tako je i bilo, Vojvodina se mučila u napadu, gosti su to iskoristili i odneli bodove iz Novog Sada.

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 100, sudije: Belošević (Beograd), Stefanović (Beograd), Vuletin (Beograd).

VOJVODINA: Banjac 9, Nedeljkov 6, Šajin 2, Stanojević 8, Jovović 5, Ljubičić 10, Gaćeša 22, Zagrađanin, Pešaković, Mitrović 5, Živković, Ristanović.

MLADOST: Džonatan 20, Milenković 8, Radosavljević 11, Đoković 7, Opoku 13, Živojinović 5, Dobrašinov 2, Marković, Pavlović, Armstrong 14.