(VIDEO) KOŠARKAŠI SPARTAKA POBEDILI FMP Dudova šuma ostala neosvojena

14.10.2024. 19:20 21:38
spartak

Košarkaši Spartaka savladali su FMP u četvrtom kolu ABA lige 93:86 u Dudovoj šumi.

Nemoćno su gosti izgledali u prvih nekoliko minuta. Bili su potpuno zaključani u reketu, gubili lopte i pravili greške. Sve zbog odlične odbrane Spartaka koja je savršeno funkcionisala. Na drugoj strani je tim Vladimira Jovanovića napadao Jovana Novaka i odatle kreirao. Kreirali su otvorene pozicije domaći, kojima odatle nije bilo teško da poentiraju, tako da su vrlo brzo stekli plus 12 (17:5). Morao je FMP nešto da menja posle toga. “Panteri” su zaigrali fluidnije i preko Stefana Lazarevića i njegovih šuteva sa distance uspeo malo da se približi. Tako je neutralisana i dobra sekvenca plejmejkera Spartaka, Kaze Kajami-Kinea, koji se subotičkoj publici predstavio sa četiri brza poena.

U drugom kvartalu u igru je ušao i miljenik domaćih navijača i prošlosezonski najbolji igrač tima sa severa Srbije, Filip Barna, kojeg je ovaj put tribina morala da pozdravi u drugom dresu. Nije bio raspoložen krilni košarkaš, dok se FMP koliko toliko držao kada je šut za tri bio pristojan. Nije to trajalo dugo, pošto je Spartak iskoristio greške suparnika i efektvnim zakucavanjem Devona Denijelsa zaključio period uverljive igre. Imalo je šta da se vidi i od centra domaćih, Vojina Medarevića, kojeg je Jovanović posebno pohvalio posle Krke.

Sada mu je dao šansu ponovo i nije zažalio. Prelako su Subotičani probijali prvu liniju odbrane rivala i kada su nanizali još nekoliko pogodaka sa distance, vodili su plus 20. Nešto ležernijim pristupom, Spartak je omogućio “panterima” da smanje do kraja poluvremena, ali ne osetno, tako da su imali zalihu od 15 poena pred nastavak susreta. Kako i ne bi, kada je FMP šutirao tek 4/19 za dva poena.

Na kraju, ispostavilo se da je to bilo presudno. Domaći su poveli i plus 21, da bi se gosti na kraju vratili, ali bezuspešno.
Tako je Spartak došao do 2-2 i upisao vrlo važnu pobedu.