KLS: Voša prešla Zlatibor

02.03.2019. 23:09 23:10

Sjajna predstava crveno – bele mlađarije i pobeda na otvaranju 24. kola Košarkaške lige Srbije, trijumf kojim je dva kola pre kraja prvenstva Vojvodina i matematički obezbedila opstanak.

Gledaoci koji su došli da bodre Vošu protiv tima iz Čajetine mogli su da uživaju u dobroj košarci, ali i dva sjajna poteza: spektakularnom zakucavanju Danila Matovića  preko čuvara, te sjajnoj finti uz trojku Alekse Stojanovića kojim je meč definitivno prelomljen.

Na startu meča malo je škripalo u odbrani crveno – belih , te dominaciji fizički superiornijih gostiju pod obručima. Ipak, nakon nekoliko odličnih napada i serije od 8:0, Vojvodina je posle dužeg vremena povela (35:32), a na poluvreme je otišla minimalnom prednošću (46:45).

U uvodnim minutima treće deonici viđena je odlična košarka izabranika Filipa Soceka, nakon dobre defanzive ređali su se brze i precizne napadačke akcije. Imali su crveno – beli plus devet (58:49), ali tada su gosti “zategli” odbranu, zaigrali pokretljiv presing i uveli domaće u probleme, brzo uhvativši priključak. U poslednjoj četvtini Vojvodina je teškom mukom održavala minimalnu prednost, ali je finiš domaćeg tima bio sjajan. Na minut i po do kraja, kada je Vojvodina imala sedam poena viška, mladi plej Aleksa Stojanović sjajno se oslobodio bivšeg kapitena Vojvodine, Krste Bjelice, a potom pogodio trojku za plus 10 i time je priča bila završena.