16.03.2018. 20:06 20:08
Izvor: Dnevnik.rs

VALJEVO: Košarkaši Vojvodine, mada su u poslednjoj deonici bili blizu preokreta, nisu uspeli da slave u Valjevu, pre svega zbog velikog broja grešaka, izgubljenih lopti i slabijeg procenta šuta za dva poena.

Za utehu Novosađanima je činjenica da su na svom terenu slavili sa većom razlikom, te će u slučaju istog broja bodova biti ispred Metalca.

Prva četvrtina odigrana je u izjednačenom ritmu, te su se ekipe smenjivale u vođstvu. Ipak, početkom druge deonice počeli su problemi crveno – belih, koji su se ogledali i mnoštvu izgubljenih lopti (čak 14 do kraja poluvremena), nepreciznim šutevima i poroznom odbranom koju su domaći lako probijali. Trebalo je igračima Vojvodine skoro pet minuta do prvih poena u ovom periodu igre, a za to vreme domaći su napravili seriju od 15:0. Imali su izabranici Mihajla Počeka u nekoliko navrata 15 poena viška, ali su Novosađani u finišu prvog dela igre, zahvaljujući Janjiću, uspeli da na odmor odu sa podnošljivim zaostatkom (44:34).

Treća deonica počela je slično kao i prethodna, Metalac je ubacio pet poena, ali su gosti povezali nekoliko osmišljenih i dobrih napada, te smanjili zaostatak na osam poena (58:50). Ipak, usledila je serija Metalca od 9:0, te do tada maksimalnih 17 poena viška za domaće (67:50). U poslednjoj četvrtini solidno su odigrali novosadski momci, ali, ispostavilo se, kasno su upalili. Zategli su odbranu crveno – beli, ušli u pravi ritam, te nakon trojki Janjića i Birovljeva stigli na minus četiri (73:69). No, nisu uspeli gosti da održe visok nivo igre koji bi im doneo potpuni preokret, te su bodovi ostali u Valjevu.

Metalac – Vojvodina 89:81  (16:18, 28:16, 25:20, 20:27).

Hala sportova u Valjevu, gledalaca: 350. Sudije: Ilić, Krstić, Maričić.

METALAC: Jelić, Stamenić 6, Turbić, Đukanović 18 (9 sk), Đekić, Krstović 17, A. Vasić 20, Marojević, Čolović, Pavlović 5, Kaplanović 23, D. Vasić.

VOJVODINA: Zarić 10, Stojanović 2, Berbakov 4 (7 as), Janjić 14, Bjelica 8, Branković 13, Virijević, Prica 8, Silađi 12 (9 sk), Čabrilo, Atanasov 2, Birovljev 8.

U narednom kolu, u petak, Vojvodina na Spensu dočekuje Beovuk.