Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Italija pobedila Filipine i obezbedila plasman u drugu fazu SP

29.08.2023. 16:50 16:56
Piše:
Foto: Dnevnik.rs

MANILA: Košarkaška reprezentacija Italije pobedila je danas Filipine sa 90:83, u meču trećeg kola A grupe, i tako obezbedila plasman u drugu fazu takmičenja na Svetskom prvenstvu.

Izabranici Đanmarka Poceka su prelomnu seriju napravili u drugoj deonici koju su dobili sa 12 poena razlike, Filipinci nisu posle toga uspeli da se vrate u meč.

Najefikasniji u redovima Italije bili su Simone Fontekio sa 18, Đampaolo Rići sa 14, Stefano Tonut i Marko Spisu sa 13, Alesandro Pajola sa 11 i Nikolo Meli sa 10 poena.

Kod Filipina ponovo je najbolji strelac ekipe bio Džordan Klarkson sa 23 poena, a uz njega je jedini dvocifren bio Dvajt Ramos sa 14. 

Italija će kao drugoplasirana u A grupi u drugu fazu takmičenja sa dve prvoplasirane selekcije iz B grupe u kojoj je i Srbija.

Filipini se sele u razigravanje za plasman od 17. do 32. mesta koje ima ogroman značaj za tu selekciju, jer će najbolje plasirana reprezentacija iz Azije osigurati olimpijsku vizu za Pariz.

Piše:
Pošaljite komentar