(FOTO) ŠOKANTAN PORAZ PARTIZANA U finalu Superkupa ABA lige "crno-beli" IZGUBILI TROFEJ

20.09.2023. 23:04 23:26
Izvor: pixabay.com

PODGORICA: Košarkaši Studentskog centra osvojili su Superkup regionalne ABA lige, pošto su večeras u finalu u Podgorici savladali Partizan rezultatom 83:81 (25:22, 17:18, 21:26, 20:15).

Studentski centar je trijumfom protiv Partizana stigao do prvog trofeja Superkupa ABA lige u istoriji kluba. Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Kevin Panter sa 23 poena, dok je Zek Ledej dodao 13. U pobedničkom timu ekipe iz Podgorice najbolji je bio Obri Dokins sa 18 poena, dok je Kenan Kamenjaš ubacio 14.

Košarkaši Studentskog centra su vodili u većem delu prve četvrtine, a podgorički klub je u sedmom minutu imao prednost od 19:14. Studentski centar je prvu četvrtinu dobio rezultatom 25:22. Domaći košarkaši su najveću prednost imali u 16. minutu (40:29).

Partizan je serijom 9:0 prišao na 40:38, a prvo poluvreme je završeno vođstvom Studentskog centra rezultatom 42:40. Partizan je zaigrao angažovanije na startu treće četvrtine, a "crno-beli" su 24. minutu poveli 50:45.

Košarkaš Studentskog centra Kenan Kamenjaš proglašen za MVP Superkupa

Košarkaš Studentskog centra Kenan Kamenjaš je izabran večeras za najkorisnijeg igrača (MVP) Superkupa regionalne ABA lige.

Kamenjaš je u finalu, kako navodi Tanjug, postigao 14 poena i imao je osam skokova i dve asistencije za 28 minuta u igri. On je prosečno na tri meča Superkupa prosečno postizao 11 poena i imao je 8,7 skokova po utakmici.

Studentski centar je uspeo da izjednači na 50:50, a onda se igralo poen za poen. Partizan je u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom 66:63. "Crno-beli" su imali prednost u većem delu poslednje četvrtine, a Studentski centar je na 37 sekundi pre kraja prišao na 81:80. Partizan nije iskoristio napad, a Borna Kapusta je pogodio trojku za vođstvo Studentskog centra 83:81. "Crno-beli" potom nisu iskoristili poslednji napad, a trofej je pripao Studentskom centru. Treće mesto osvojila je Budućnost, koja je pobedila Igokeu 79:68. Peto mesto pripalo je Megi, koja je nadigrala Zadar 101:78. FMP je osvojio sedmu poziciju, pošto je posle produžetka nadigrao Cedevita Olimpiju 85:81. Nova sezona u ABA ligi počinje 29. septembra.

PARTIZAN - STUDENTSKI CENTAR 81:83 (22:25, 18:17, 26:21)

Hala: Morača, Podgorica

Sudije: Luka Kardum, Josip Radojković, Marko Mustapić

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Kaminski. Trener: Željko Obradović.

STUDENTSKI CENTAR: Bogavac, Pavlićević, Hadžibegović, Baćović, Ivišić, Dokins, Drobnjak, Drežnjak, Goranović, Kamenjaš, Kapusta, Mirković. Trener: Andrej Žakelj.