Evroliga: Šved pomračio Zvezdu u Beogradu

16.01.2018. 21:13 21:17
Izvor: FoNet

BEOGRAD: Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras od Himkija u Beogradu 79:70 (14:21, 17:16, 21:17, 27:16) u utakmici 18. kola Evrolige.

Hala “Aleksandar Nikolić”, gledalaca: 6.000. Sudije: Garsija Gonzales (Španija), Peterniko (Italija), Silva (Portugal).

C. ZVEZDA MTS: Dangubić 20, Davidovac, Lazić, Antić 2, Dobrić, Feldin 13, Janković, Ročesti 27 (9 sk, 7 as), Lesor 4, Enis 2, Jovanović, Bjelica 2.

HIMKI: Šved 29, Hanikat 4, Vjalcev, Zajcev, Marković 7 (6 as), Monia 3, Gil 3, Todorović 2, Zubkov 1, Anderson 14, Yenskins 5, Tomas 11.

U meču sa velikim oscilazijama oba tima, mnoštvom preokreta, Himki je briljirao u poslednjoj četvrtini, posebno sjajni Aleksej Šved.  Dangubić je najavio odlično šutersko veče, pa je u uvodnim minutima pogodio četiri trojke i Zvezda je povela sa 14:8. Nastavili su crveno – beli u dobrom ritmu, iz kog je nije izbacila ni nesportska lična greška nad Yenskinsu dosuđena Dangubiću, s obzirom da je bivši igrač Beograđana promašio oba slobodna bacanja, da bi u sledećem napadu poentirao Ročesti za 18:10. A onda, u finišu prve četvrtine, viđena je prava revija promašaja oba tima, koja se, prosto neverovatno, nastavila i u drugoj deonici, u kojoj ni nakon dva i po minuta ni jedna ekipa nije postigla koš. Ovaj post prekinuli su Rusi ekspresnom serijom od 7:0 ( za izjednačenje 21:21), ali je Zvezda nakon toga uzvratila svojom od 6:0.  Nakon što ih je Himki za trenutak prekinuo, trojke su pogodili Ročesti i Dangubić za maksimalnih plus 11 srpskog šampiuona (37:26). Ipak, pred odlazak na odmor, u poslednjim sekundama, precizan izvan linije 6,75 bio je Gil, pa se na odmor otišlo rezultatom 37:31.

Veliki post i napadačke muke crveno – belih nastavile su se i početkom drugog poluvremena. Uključujući i finiš prvog dela, Zvezda je bila više od četiri minuta bez poena, a Himki je napravio novi seriju, ovoga puta 12:0 i stigao do vođstva (39:43). Ipak, novi kontra - talas na drugoj strani režirao je odličnim ulazima pod obruč Yejms Feldin, naš tim je uzvratio svojom serijom od 9:0, ali vođstvo je potreajalo manje od minuta, Rusi su izjednačili (48:48). Nakon klackalice koja je usledila, u poslednju deonicu se ušlo rezultatom 54:52.

Vođstvo je svojom petom trojkom uvećao Ročesti, ali onda su Rusi zagospodarili terenom: napravili su seriju od 7:0, nešto kasnije su trojke pogodili Šved i Monia, četiri uzastopna poena je ubacio Hanikat, te je ruski tim pa je Himki na nešto više od četiri minuta do kraja imao velikih devet poena prednosti (62:71). Ispostavilo se da je ta prednost trasirala Rusima put do pobede, koju je trojkom 1,13 minuta do kraja overio Aleksej Šved.