Evroliga: Košarkaši Partizana izgubili na gostovanju od Makabija

11.01.2023. 22:30 23:22
Izvor: Tanjug (Strahinja Aćimović)

TEL AVIV: Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju od ekipe Makabija 90:81 (24:13, 22:26, 18:14, 26:28) u okviru 18. kola Evrolige.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Lorenco Braun sa 21 poenom i pet asistencija, dok je Bonzi Kolson dodao 19 poena i sedam skokova.

U ekipi Partizana istakli su se Kevin Panter sa 22 poena i Dante Egzum sa 17 poena.

Partizan je loše otvorio utakmicu, dozvolivši protivniku da postiže lake poene u tranziciji.

Makabi je u uvodnim minutima napravio seriju 12:0 i tu razliku održavao do početka druge četvrtine.

U drugoj četvrtini Partizan menja pristup u odbrani kao i u napadu.

U finišu prvog poluvremena Panter i Egzum su postigli bitne poene da se smanji prednost protivnika.

Drugo poluvreme je otvoreno serijama. Partizan je imao seriju 9-2 kojom je prišao samo na minus četiri poena.

Obradović: Nemoguće je dobiti utakmicu u Evroligi s ovakvom statistikom

Čestitam Makabiju na pobedi, agresivno su otvorili utakmicu, što smo očekivali, ali smo mi počeli veoma loše, izjavio je trener košarkaša Partizana Željko Obradović nakon utakmice sa Makabijem.

Vrlo loš start za nas, pokušali smo, borili se, ali nedovoljno da nešto promenimo. Znali smo kako Makabi igra, pokušali smo da se pripremimo kao i pred prvu utakmicu u Beogradu. Neke stvari su bile dobre, neke veoma loše, nisam srećan našim ofanzivnim odlukama. Bilo je mnogo izgubljenih lopti, čak 13 na 10 asistencija, nemoguće je dobiti utakmicu u Evroligi sa ovakvom statistikom. Posebno kada gubite lopte kao što smo mi gubili, bez ikakvog razloga. Dali smo im prilike da trče i dolaze do lakih poena, izjavio je Obradović.

Potom Makabi odgovara serijom 7-1 i opet beži "crno-belima" na 10 poena prednosti. Poslednju deonicu obeležile su loše serije šuta za tri poena ekipe Makabija ali je to samo na momente uspeo da iskoristi raspolozeni Avramović.

Nije uspevao Partizan do kraja susreta da spusti razliku ispod šest poena.

Partizan je trenutno na 11. mestu na tabeli Evrolige sa osam pobeda i 10 poraza, dok je Makabi na devetoj poziciji sa 10 pobeda i osam poraza.

U narednom kolu Evrolige Partizan dočekuje Baskoniju, dok ekipa Makabija gostuje Panatinaikosu u Atini.

Aba liga: Partizan savladao Cibonu

08.01.2023. 21:13 21:20