Evroliga: Fenerbahče opet prejak za Zvezdu

22.03.2018. 21:19 22:06
Izvor: FoNet

BEOGRAD: Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras od Fenerbahčea u Beogradu 83:60 (22:17, 18:14, 25:10, 15:22) u utakmici 28. kola Evrolige.

U ne baš kvalitetnoj košarkaškoj predstavi, s malo rapsoloženih aktera (uključujući tu i sudijsku trojku), plej evropskog prvaka Muhamed Ali, mnogo poznatiji po prethodnom imenu - Bobi Dikson, bio je sjajan, pre svega precizan, te je dok je bio u igri, potpun o deklasirao anemične crveno bele. Na terenu se od starta prepoznavao „stariji“, sem u poslednjoj četvrtini kada Muhamed nije bio na parketu, a Fenerbahče, uljuljkan visokim vođstvom, smanjio gas.

Zvezda od starta nije u defanzivi imala odgovor na brz protok lopte gostiju, te je pomenuti plej gostiju iskoristio tri otvorena šuta izvan linije 6,75 i Fener je bio u vođstvu, nakon njegove treće trojke, sa 11 poena viška (9:20). Ipak, pred kraj prve deonice Enis je povezao osam poena, sa dve trojke preko čuvara i vratio crveno – bele na pristojan zaostatak. U nastavku, Zvezda nije imala mnogo rešenja u napadu, pa su se ofanzivne akcije domaćih uglavnom oslanjale na indivuduelne partiture, što protiv evropskog prvaka nije moglo da donese preokret. Na poluvreme, Fener je otišao sa devet poena viška (31:40).

Još slabije, crveno – beli su zaigrali u trećoj četvrtini kada im je trebalo više od tri minuta do prvog poena (Lesor sa penala), odnosno više od pet do prvog koša iz igre. Fener je to iskoristio, a sa tri uzastopne trojke (dve Muhamed,  pa Kalinić) gosti su imali velikih 26 poena viška (36:62). Ipak, u poslednju deonicu Beograđani su ušli sa mnogo više energije, rešeni da ne dožive rezultatski debakl. Za to su nagrađeni serijom od 10:2, te na kraju ipak podnošljivim porazom.  Za to je najzaslužniji Dejan Davidovac, mladi košarkaš koji je prikazao još jednu vrlo dobru partiju.

D. Kn.

Crvena zvezda – Fenerbahče 63:80 (17:22, 14:18,10:25, 22:15)

BEOGRAD: Hala „Aleksandar Nikolić“, gledalaca: 5.000, sudije: Pizaro (Španija), Gontas (Grčka), Balak (Izrael).

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 18, Lazić 6, Antić, Dobrić 7, Feldin 2, Janković 6, Ročesti 6, Omić 6, Lesor 2 (6 sk, 4 as), Enis 10, Jovanović.

FENERBAHČE: Tompson, Meli 7 (7 sk), Mahmutoglu, Vonamejker 5, Sloukas 3, Naneli 2, Gudurić 9 (5 as), Veseli 9, Kalinić 10, Muhamed 25, Duverioglu 8, Datome 2.

Evroliga: Panatinaikos bolji od Zvezde u Atini

20.03.2018. 23:01 23:05
Evroliga košarkaša: Crvena zvezda domaćin Valensiji

15.03.2018. 10:02 10:05
Evroliga: Zvezda nadigrala Unikahu

02.03.2018. 20:59 23:13