Evroliga: Efes nadigrao Real, Miciću 12 poena

24.10.2019. 23:04 23:36
Izvor: EPA-EFE/SEDAT SUNA

Košarkaši Anadolu Efesa nadigrali su Real Madrid u Istanbulu i pobedili sa 76:60 pred oko 15 hiljada navijača u Sinan Erdem Domu.

Efes u prva četiri kola ima tri pobede i poraz.

Utakmica je počela sjajno po Real Madrid, koji je za tri minuta napravio seriju od 9:0, ali je problem bio u tome što je do kraja prvog perioda postigao još samo dva poena i to sredinom četvrtine. Buboa i Micić su preuzeli odgovornost kada je to Efesu nedostajalo i kontra serijom su stigli do 15 poena, u nastavku je Real zaigrao mnogo bolje, preuzeo inicijativu i najviše zahvaljujući Serhiju Ljulju i Džordanu Mikiju, pa je Real na poluvremenu vodio sa 31:29.

Izabranici Ergina Atamana u nastavku su postigli skoro 50 poena za dve četvrtine i u potpunosti porazili ekipu Real Madrida. U poslednoj četvrtini, Real je pogodio tek četiri šuta od 16 upućenih ka košu Efesa, a domaćin je igrao sjajnu odbranu i nije dozvolio Realu nijedno slobodno bacanje.

Brajan Danston i Krunoslav Simon su se istakli sa po 17 postignutih poena uz devet odnosno osam skokova, 13 je dodao Kris Singlton, a 12 Vasilije Micić. U ekipi Reala, Serhio Ljulj je predvodio tim sa 14 poena, a po 10 imali su Gabrijel Dek i Džordan Miki, koji je uhvatio i osam skokova.

Ruski Himki je bez većih problema savladao Bajern sa 87:74 i tako upisao treću pobedu u elitnom evropskom klupskom takmičenju. Bajernu nije mnogo pomogla ni odlična rola nekadašnjeg NBA asa, Grega Monroa, koji je susret okončao sa 18 poena, pet skokova, četiri asistencije, ali i čak sedam izgubljenih lopti. Sa druge strane bio je dobro raspoložen Aleksej Šved. Utakmicu je završio sa 19 postignutih poena, uz pet skokova i devet asistencija. Bajern je bio u egalu samo u prvoj četvrtini, koju je dobio sa 19:17, a onda su usledili odlični minuti Himkija kojije prelomio drugu deonicu u svoju korist, da bi u trećoj promašio samo jedan šut za tri poena što mu je donelo visoku prednost, koja je samo održavana u poslednjoj četvrtini.

Košarkaši Valensije doživeli su i četvrti uzastopni poraz u ovogodišnjem izdanju Evrolige, pa su samim tim poslednjeplasirana ekipa elitnog klupskog košarkaškog takmičenja. Iako su Lojd (17 poena), Dubljević (15 poena, 7 skokova) i San Emeterio (15 poena, 5 skokova) bili dobro raspoloženi, ostatak ekipe je zakazao dok Vanja Marinković nije dobio priliku u Menori. Makabi je jednostavno bio bolji tim, dobili su 3 od 4 četvrtine i prikazali fantastičnu igru u odbrani dozvolivši Valensiji 16 koševa iz igre i to iz 57 pokušaja. Sin nekadašnjeg igrača Zvezde, Zufera Avdije – Deni, imao je svoj prvi start u Evroligi i doprineo novoj pobedi sa 6 poena i 3 skoka. Skoti Vilbekin je postigao 14 poena i skorerski predvodio Makabi, ispratili su ga Otelo Hanter, Omri Kaspi i Nejt Volters.