EVROLIGA: Asvel stotkom pregazio Zvezdu u Lionu

09.01.2024. 22:44 23:11
Izvor: Youtube Printscreen

Crvena zvezda je odigrala vrlo loš meč sa fenjerašem u Evroligi Asvelom, koji je zasluženo slavio sa 100:91 u Lionu.

Tako, ekipa Joanisa Sferopulosa  nije uspela da nastavi niz i zabeleži treću uzastopnu pobedu, kojom bi uhvatila priključak sa gornjim domom elitnog takmičenja.

Odlično je Crvena zvezda počela meč protiv Asvela u Lionu, kad je raspoloženi Nedović pogodio trojku imala je šest poena viška (10:4). Nastavio je Nedović sa sjajnom igrom, odličan je bio i Jago, pa je dva minuta pre kraja beogradski tim imao devet poena prednosti (25:16). Ali, dve greške Jaga i poeni koje je dobro poznati sudija Javor ukrao Nedoviću, pokrenuli su Francuze, Asvel je do isteka prvog kvartala stigao čak do izjednačenja (25:25). Čini se da je Sferopulos nešto ranije trebalo da na parket posašlje Teodosića. Nekoliko odličnih poteza Teodosića bilo je dovoljno da Zvezda na kratko vrati prednost (35:31), ali je Asvel uhvatio ritam. I ne samo to, u finišu prvog poluvremena domaćin je stekao tri poena viška, najviše zahvaljujući sjajnom Skotu (48:45). Nastavila je Zvezda po sistemu toplo-hladno, pa je u jednom trenutku Asvel stekao i pet poena viška (62:57). Istu razliku domaći su imali i na sedam minuta do kraja, posle fantastičnog zakucavanja Endijae (75:70). U trenucima kad se „lomilo“, Asvel je bio sve bolji, pa je uz pet vezanih poena Lija, od toga tri sa linije bacanja, stekao i maksimalnih osam poena prednosti, pet i po minuta pre kraja (80:72).

Na trenutak je Zvezda odgovorila, poenima Nedovića, ali je odmah uzvratio Kaudi trojkom iz ćoška. U sledećem napadu Gilepsi je napravio faul, odmah potom i u odbrani, čime je izbacio Zvezdu iz bonusa. A ubacio Asvel u dvocifrenu prednost, Džekson je oba puta bio precizan – 85:74. Na dva plus jedan Nedovića odmah je odgovorio Li trojkom – 88:77. Ispostavilo se da je to bio kraj otpora crveno-belih.

Asvel – Crvena zvezda 100: 91 (25:25, 23:20, 22:22, 30:24)

LION: Hala: Astrobal, gledalaca: 4000, sudije: Damir Javor (Slovenija), Karmelo Paterniko (Italija), Šaulijus Račis (Litvanija).

ASVEL: Skot 10, Li 23, Kahudi 12, Lovrenj 17, Luvavu - Kabaru 7, Dalo, Džekson 9, Egbunu, Fol 8, Ligti 3, Endiaje 6, Jakov 5.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić 6, Hanga 9, Davidovac 3, Lazić 5, Tobej 5, Bolomboj 9, Ilić, Nedović 26, Gedraitis 12, Gilespi, Dos Santos 16.

Sferopulos: Nismo igrali dobro u odbrani

Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos izjavio je na konferenciji za medije nakon meča sa Asvelom, da njegov tim nije dobro igrao odbranu na današnjoj utakmici.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras na gostovanju od ekipa Asvela rezultatom 100:91 u utakmici 20. kola Evrolige.

- Čestitao bih Asvelu, igrali su bolje. Mi nismo igrali dobro u odbrani. Kada postignu 100 poena, nije lako pobediti - izjavio je Sferopulos.