Evrokup: Partizan overio prvo mesto i prednost domaćeg terena do finala

04.03.2020. 22:52 23:13
Izvor: Fonet/Aleksandar Barda/Partizan-Trento

Košarkaši Partizana obezbedili su plasman u četvrtfinale Evrokupa, a trijumfom protiv Trenta u beogradskoj "Štark areni" i prednost domaćeg terena do kraja plej-ofa 91:75 (21:22, 24:17, 18:14, 28:22).

Crno-beli su odlično otvorili meč i ubrzo stekli dvocifrenu prednost, koju su imali sve do finiša prve deonice.

Nekoliko neiskorišćenih napada i loših poteza u odbrani domaće ekipe, Trento je iskoristio na pravi način i poenima Krafta, Blakmona i Noksa obezbedio je minimalno vođstvo pred početak druge četvrtine.

Nastavak je doneo egal igru, a prvi se odlepio Partizan, koji je poenima Mozlija došao do plus pet.

Trento je u igri držao Kraft, ali su crno-beli u furioznom ritmu odigrali drugih pet minuta i poveli sa 13 poena razlike, što je bila najveća prednost Partizana u prvom poluvremenu.

Za seriju gotujućeg tima od 7:0 ponovo su zaslužni bili Noks i Kraft, a ta serija omogućila je Trentu da u drugo poluvreme uđe sa minus šest.

Velika borba vođena je i u trećem periodu, a osetniju prednost domaćem timu vratili su Jaramaz i Tomas, pa je sa plus 10 ušao u odlučujućih 10 minuta.

Pejdž, Trifunović i Tomas bili su nezaustavlji za odbranu ekipe Trenta, koja je u jednom trenutku imala zaostaka od 19 poena.

Partizan – Trento 91:75 (21:22, 24:17, 18:14, 28:22)

BEOGRAD: Štark arena, gledalaca: 9.175, sudije: Kortez Karlos, Viklicki Robert, Balak Amit.

PARTIZAN: Volden 13, Pejdž 5, Gordić 4, Makadu 7, Jaramaz 19, Veličković 5, Birčević 2, Janković 11, Tomas 13, Trifunović 10, Mozli 2.

TRENTO: Rašard 9, Blamon 19, Kraft 14, Paskolo 2, Mian 3, Foraj 7, Noks 20, Mezanote, Ladurner, Pikareli.

Partizan na Uniks u četvrtfinalu Evrokupa

Košarkaši Partizana igraće u četvrtfinalu Evrokupa protiv Uniksa iz Kazanja.

Partizan je već obezbedio prvo mesto u Grupi E, pa će u četvrtfinalu igrati protiv drugoplasirane ekipe iz Grupe G.

To je Uniks, koji je večeras kao gost izgubio od Monaka sa 60:85 (11:27, 15:17, 9:25, 25:16).

Četvrtfinalne utakmice igraju se na dve pobede, a termini su 17, 20. i 25. mart.