EP do 20 godina: Srbija poražena, Francuska u polufinalu

19.07.2018. 19:50 09:12
Izvor: Youtube Printscreen

U četvrtfinalu Evropskog prvenstva za igrače do 20 godina selekcija Francuske porazila je Srbiju 60:59 (21:9, 16:19, 10:20, 13:11).

Francuska je krenula veoma snažno u odbrani ali i precizno u napadu. Srbija nije realizovala otvorene šuteve a u drugoj četvtrtini bilo je problema i sa slobodnim bacanjima. Prvu četvrtinu dobili su Francuzi čak sa 21:9. Drugu četvrtinu Radanov je počeo da pogađa i razlika je značajno smanjena, Srbija je na kraju dobila taj deo igre ali su trikolori pogađali skoro svaki otvoreni šut. Na kraju poluvremena bilo je  37:28 za Francuze.

Radanov je ponovo pokrenuo Srbiju na startu drugog dela i smanjena je prednost Francuza 37:32. Na šest minuta do kraja bilo 39:37, ponovo je Radanov bio nezaustavljiv. Trojkom sa devet metara isti igrač smanjio je prednost Francuza na 41:40. A potom i prvo vođstvo 41:42. Igra Francuza sada je bila bez rešenja i u napadu, napravili su nekoliko faulova i odlično postavljanje igrača Srbije. Potom je Srbija došla u problem u napadu, da bi Fevrije pogodio dve trojke za 50:48. Beslać je zakucao za 52:57, a Glišić za 52:59 na četiri minute do kraja meča.

Dijavara je trojkom smanjio na 55:59, posle skoka u napadu Francuza. Na 1.13 do kraja meča Tšoaf je pogodio trojku i primakao Francuze na 58:59. Pre toga nekoliko napada oba tima nisu iskoristila.

Srbija nije iskoristila dva uzastopna napada, Francuzi su se odlično odbranili i na devet sekundi do kraja imali napad posle tajm-auta. Sudija je svirao faul za Francuze kod prodora ka košu Dijavare koji je ralizovao oba bacanja za 60:59 na sekundu do kraja meča. Beslać nije realizovao napad i Francuska je otišla u polufinale.

M. K.

Francuska-Srbija 60:59 (21:9, 16:19, 10:20, 13:11)

ČEMNIC: Dvorana Mese Čemnic, sudije: Izguder (Turska), Čiulin (Rumunija), Hasanov (Azerbejdžan).

FRANCUSKA: Desenje 5, Dijavara 7, Fevrije 20 (8sk), Tšoaf 13, Votije 6, Bazile 2, Blank 1, Godu-Sina, Gulmi, Ndoje 2, Rombu 4, Vutije 6 (7sk), Vuiren.

SRBIJA: Aranitović 5, Đorđević 9, Radanov 20, Musić 9 (7as), Simanić 2, Beslać 2, Glišić 6 (10sk), Marjanović, Momirov 4, Stepanović, Tadić, Vulikić 2.