Bogdanović sjajan pred Ol-star, 10 poena Teodosića

15.02.2018. 10:11 10:12
Izvor: FoNet

HJUSTON: Srpski košarkaški reprezentativac Bogdan Bogdanović pružio je odličnu partiju i upisao 20 poena na gostovanju Hjustonu u NBA ligi, ali to nije bilo dovoljno Sakramentu da izbegne poraz 100:91.

Bivši košarkaš Partizana i Fenerbahčea bio je najefikasniji u svom timu, šutirao je 8/15 iz igre uz četiri trojke, a imao je još i pet asistencija, četiri skoka i dve ukradene lopte za 30 minuta na terenu Hjustona.

Bogdanović je potvrdio dobru formu u trenutku kada se sprema za predstojeći Ol-star vikend u Los Anđelesu, gde će nastupiti za Tim sveta u meču "Zvezda u usponu".

Lidera Zapadne konferencije je do novog trijumfa vodio Džejms Harden koji je bio blizu tripl-dabla sa 28 pogodaka i po devet skokova i asistencija.

Zapažen je bio i Miloš Teodosić, za 16 minuta ostvario je 10 poena i četiri asistencije u pobedi Los Anđeles Klipersa u Bostonu 129:119.

Kapiten reprezentacije Srbije imao je nekoliko atraktivnih dodavanja u utakmici u kojoj opet nije dobio priliku saigrač Boban Marjanović.

Najbolji pojedinac susreta bio je centar Klipersa Deandre Džordan sa 30 poena i 13 uhvaćenih lopti.

Ističe se i meč Portalnda i Golden Stejta 123:117 u kome su šuterski obračun imali Demijan Lilard i Kevin Durent. Durent je ubacio 50 pogodaka domaćoj ekipi, Lilard je imao šest manje, ali je njegov Portland na kraju slavio.

Novu fantastičnu partiju pružio je i centar Nju Orleansa Entoni Dejvis i sa 42 poena i 15 skokova doprineo pobedi nad Los Anđeles Lejkersima 139:117.