BEZ TEA SE NIJE MOGLO Zvezda bez pobede u Minhenu

01.03.2024. 21:59 22:27
Izvor: ABA liga (Dragana Stjepanović)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi od Bajerna u 27. kolu Evrolige.

Kada je bilo jasno da Miloš Teodosić neće moći da nastupi za Crvenu zvezdu, odmah je bilo evidentno da će crveno-beli morati da ulože dodatni napor kako bi nadigrali kvalitetnog suparnika. U prvih nekoliko minuta zaličilo je da je to moguće, kada je Džavonte Smart, uz Luku Mitrovića, odlično otvorio duel, tako da je gost poveo 11:4. Međutim, brzo je došlo do toga da tim Joanisa Sferopulosa tu prednost ispusti, za šta su najzaslužniji bili Devin Buker i Andreas Obst.

Prazan hod Crvene zvezde, koja je u prva dva minuta utakmice ubacila 11, a u ostalih osam samo osam poena, nagoveštavao je napadački krah. Tako je i bilo. Potpuno odsustvo tečne igre na toj strani parketa doprinelo je tome da Bajern iz napada u napad povećava prednost. Danko Branković je odigrao neke odlične minute za nemački tim, koji je posle poena Karsena Edvardsa poveo sedam razlike. Na veliki odmor se otišlo za plus pet za sastav Pabla Lasa, najviše zbog samo osam postignutih poena crveno-belih u drugoj deonici.

Takav rasplet situacije negativno je uticao na Beograđane, za koje je delovalo da sve više posustaju. Brzo je domaći sastav došao i do dvocifrene prednosti, pogađao i za tri i iz reketa, tako da je sa svih strana bušio odbranu rivala. Buker je posebno bio neumoljiv u tome i atraktivnim zakucavanjima dodatno dizao moral Lasovoj ekipi.

Nije da se Crvena zvezda nije borila. Bila je uvek tu, nekada i na minus četiri poena, ali nikako nije uspevala da dođe do tog nečega dodatnog, što bi joj donelo priključak. Kada se činilo da bi do toga moglo da dođe, posle pogotka Nemanje Nedovića, Bajern je ušao u seriju. Posle toga nije bilo povratka za crveno-bele.