ABA liga: Težak poraz Partizana od Krke u Novom Mestu

19.12.2020. 19:21 08:52
Izvor: Tanjug/KK Partizan

Košarkaši Partizana poraženi su od Krke u 11. kolu ABA lige.

Slovenački tim je tako upisao treću uzastopnu pobedu, dok se crno-beli i dalje muče da pronađu formu, s obzirom na to da ne mogu da vežu više od dve pobede u regionalnom takmičenju.

Domaći igrači su mnogo bolje ušli u utakmicu i već nakon nešto više od pet minuta igre došli do dvocifrene prednosti (18:8). Tome je mnogo doprinelo i to što su igrači Krke bili šuterski raspoloženi, a samo u prvoj četvrtini su ubacili pet trojki. Domaćini su nastavili da rešetaju, dok su crno-beli s druge strane forsirali šut sa distance koji ih nikako nije išao, pa su na pauzu otišli sa zaostatkom od 15 poena (39:24).

Ništa se nije promenilo ni u drugom poluvremenu. Naš tim nije mogao da se poveže i nađe odgovor na ovakvu igru slovenačke ekipe, koja je do kraja treće deonice došla do ogromnih plus 20 (52:32). Crno-beli nakon toga više nisu imali nikakve šanse da se vrate u igru, pa su upisali šesti poraz u regionalnom takmičenju.

S. Ru.

KrkaPartizan 69:50 (22:10, 17:14, 13:8, 17:18)

NOVO MESTO: Sportska dvorana Štuklja, igrano bez prisustva gledalaca, sudije: Radović, Radojković, Kruljac (Hrvatska).

KRKA: Medved, Stergar 2, Kemfor 16, Stipčević 13 (7 sk), Vrabac 9, Barič 8, Kosi 8, Škifić 5, Lapornik 4, Rebec, Vučetić 4.

PARTIZAN: Mika 6, Miler Mekintajer 12, Zagorac 9, Pejy, Dangubić, Gordić 3, Jaramaz 4, Veličković, Janković 5, Tomas 7, Trifunović 2, Mozli 2.

Aba liga: Partizan jedva do pobede protiv Mege

12.12.2020. 21:08 21:27