ABA liga: Partizan pobedio Cedevitu i poveo u polufinalu plej-ofa

28.05.2023. 21:47 22:11
Izvor: Tanjug/ Tara Radovanović/ nr

BEOGRAD: Košarkaši Partizana pobedili su večeras Cedevita Olimpiju 85:70 (18:8, 24:18, 18:16, 25:28) u prvom meču polufinalne serije ABA lige i stigli na korak od plasmana u finale u kom je već Crvena zvezda.

Cedevita Olimpija je bolje otvorila utakmicu i povela 6:2 na startu, ali je usledila serija domaće ekipe 9:0, odnosno 16:2 za preuzimanje kontrole.

Na startu treće deonice Partizan je stigao do plus 13 (23:10, 28:15 i 30:17), a u finišu četvrtine i do plus 18 - 42:24.

Gosti su zapretili na startu treće deonice u kojoj je Partizan za skoro pet minuta postigao dva poena, ali nisu uspeli da smanje na jedocifrenu razliku.

Partizan ne samo da je odbio nalet gostiju, već je u finišu deonice stigao i do plus 18 (60:42).

Do kraja meča nije se dovodila u pitanje pobeda "crno-belih" pošto gosti nijednom nisu smanjili na manje od 10 razlike.

Najefikasniji u Partizanu bili su Džejms Naneli sa 18 i Jam Madar sa 13, Dante Ekzum je dodao 11, Uroš Trifunović 10, a po  sedam poena dali su Alen Smailagić i Danilo Anđušić.

Kevin Panter je postigao samo pet poena, a Matijas Lesor dva, iako su obojica provela na terenu po 20 minuta.

Ponovo je minutažu na terenu imao i mladi Savo Drezgić, postigao je dva poena iz slobodnih bacanja.

Cedevita Olimpiju su predvodili Jogi Ferel sa 13, Karlo Matković sa 12 i Zoran Dragić sa 10 poena.

Obradović: Ostvarili smo cilj, hvala navijačima na fantastičnoj atmosferi

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović posle pobede rekao je da je njegova ekipa ostvarila cilj i zahvalio se navijačima na fantastičnoj podršci.

U Beogradskoj Areni bilo je prisutno 15.527 navijača "crno-belih".

„Ostvarili smo primarni cilj, pobedili smo i poveli u seriji. Hvala navijačima na fantastičnoj atmosferi. Logično je bilo da rasporedim minutažu, jer nas već u utorak čeka druga utakmica, a već sutra krećemo autobusom za Ljubljanu".

Obradović je rekao i da je neobično da je razlika ovako velika, a da je protivnik imao 23 skoka više.

Pitam se koliki bi rezultat bio da nisu imali toliko skokova više od nas, što je pokazatelj njihove neverovatne želje. Ovo ne bi smelo da se dešava ni kad igrate sa ekipama iz nižeg ranga. Znali smo da su tu izuzetno jaki, pogotovo Alen Omić koji nam je osam puta skočio ispod koša, zaključio je Obradović.

Alilović: Odigrali smo utakmicu na pogrešan način

Trener košarkaša Cedevita Olimpije Miro Alilović rekao je posle poraza da je ekipa pogrešno počela meč i da se okreće revanšu.

Počeli smo utakmicu na pogrešan način, odbranu smo igrali slabo, loše smo trčali, imali previše izgubljenih lopti i promašenih bacanja. Idemo dalje, druga utakmica stiže veoma brzo, već za dva dana, videćemo da li ćemo uspeti da se regenerišemo i izjednačimo u seriji, rekao je Alilović na konferenciji za medije.

Trener Ljubljančana je zadovoljan samo jednim segmentom igre.

Imali smo više od 50 skokova na utakmici, a izgubili smo, obično treneri kažu da se sa 40 skokova sigurno pobeđuje, ali mi smo ipak izgubili, zaključio je Alilović.

Druga utakmica polufinalne serije igra se u utorak u Ljubljani, a eventualna treća 6. juna, opet u Beogradu.

Pobednik serije će biti ekipa koja prva stigne do dve pobede i u finalu će se za pehar boriti protiv Crvene zvezde.