ABA LIGA Košarkaši Partizana ubedljivo pobedili FMP u Železniku

02.12.2023. 23:10 23:12
Izvor: pixabay.com

Košarkaši Partizana pobedili su kao gosti FMP rezultatom 105:61 u 10. kolu ABA lige.

Trener Partizana Željko Obradović odlučio je da večeras, pred duplu nedelju u Evroligi, odmori Danila Anđušića, Frenka Kaminskog i Pi Džej Doužera, dok je Uroš Trifunović i dalje povređen. FMP je poveo na startu utakmice 4:0, ali je usledila serija Partizana 18:0.

Prva deonica okončana je prednošću gostiju 23:10. Serijom 19:2 na startu druge deonice Partizan je prvi put poveo sa 30 razlike - 42:12. Poluvreme je okončano sa plus 34 za goste - 53:19. Nije Partizan stao u drugom poluvremenu, nastavio je da puni koš domaćina, pa je na kraju treće deonice imao plus 46 - 79:33. Najefikasniji u Partizanu bili su Tristan Vukčević, Balša Koprivica i Kevin Panter sa po 16 poena, a Bruno Kaboklo i Džejms Naneli po 11.

Savo Drezgić je postigao šest poena. Kod domaćina su dvocifreni bili Balša Živanović sa 12 i Nejt Votson i Igo Beson sa po 10 poena. FMP sad ima skor 3-7, a Partizan 7-3. U narednom kolu FMP će gostovati protiv Budućnosti, dok će Partizan biti domaćin Studentskom centru