ZVEZDINI FUDBALERI PREBRODILI IMT U SUPERLIGI: „Traktordžije" pokazale zube

28.10.2023. 20:44 20:52
Izvor: FK Crvena zvezda

Trijumfom nad IMT-om sa 2:1 fudbaleri Crvene zvezde nastavili su niz pobeda u domaćem šampionatu. Izbranici Baraka Bahara su bili dominantni u prvom poluvremenu i na odmor su otišli sa dva gola više. Iapk domaći su iskoristili mali pad Zvezde i smanjili rezultat, ali više od toga nisu mogli.

Odmah su crveno-beli uspostavili kontrolu nad utakmicom i stavljali su na muke Bojana Vukmirovića. Brzo su puleni Baraka Bahara stigla do vođstva kada je Žan Filip Kraso sjajno šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio gol IMT-a. To je bio sedmi gol Krasoa ove sezone. Nije se dugo čekalo na novo slavlje Zvezde. U 26. minutu Piter Olajinka je na asistenciju Vladimira Lučića duplirao vođstvo gostiju. Do kraja prvog poluvremena su crveno-beli imali još nekoliko izglednih prilika, ali nisu uspeli da sa još jednim ili dva postignuta gola već nakon 45 minuta reše pitanje pobednika.

Slična slika viđena je i u nastavku susreta. Zvezda je imala terensku inicijativu, navaljivala je, ali je odbrana IMT-a odolevala. U 74. minutu pravo notkuda Vladimir Radočaj je smanjio zaostatak domaćina. Momak koji je ušao sa klupe desetak minuta ranije je sa desne strane centrirao, ali je lopta potpuno  neočekivano završila u mreži Zorana Popovića koji je zamenio povređenog Omrija Glazera. U 83. minutu Endijae i Aleksandar Katai su imali dve izgledne prilike i mogli su da stave tačku na meč, ali se bravurama na golu IMT-a istakao Bojan Vukmirović. Napravio je još nekoliko interevncija mladi čuvar mreže domaćih, ali njegovi saigrači nisu uspeli da dođu do gola Zorana Popovića, pa je Zvezda upisala nova tri boda.

V. Gvozdenović

IMT – Crvena zvezda 1:2 (0:2)
BEOGRAD: Stadion Voždovca, gledalaca: 500. Sudija: Šegrt. Strelci: Kraso u 22. minutu, Olajinka u 26. minutu za Crvenu zvezdu, a Radočaj u 74. minutu za IMT. Žuti kartoni: Nedeljković, Krstić  (IMT).
IMT: Vukmirović, Ćirković, Vuković (od 46. Savić), Delević, Yinović, Krstić (od 46. L. Luković), Koyić (od 69. U. Stamenić), Vukić, Zuev (od 69. Ajdinović), Luković, Golubović (od 62. Radočaj).
CRVENA ZVEZDA: Glazer (od 46. Popović), Điga, Dragović, Rodić (od 46. Nikolić), Nedeljković, M. Stamenić, Kanga, Lučić, Kraso (od 64. Katai), Mijatović, Olajinka (od 74. Endijae).
FUDBALERI CRVENE ZVEZDE SAVLADALI NIŠKI RADNIČKI U SUPERLIGI SRBIJE: Ivanić presudio

30.09.2023. 20:04 20:10