Zvezda ubedljivo savladala Vojvodinu na startu Superlige Srbije

30.07.2023. 19:14 22:13
Izvor: FK Vojvodina

Crvena zvezda – Vojvodina 5:0 (2:0)

Odbranu šampionske titule Crvena zvezda je započela ubedljivom pobedom 5:0 protiv Vojvodine. Sa igračem manje u neuobičajenom sastavu gostiju, u tri kvartala derbija, jedino pitanje koje je prožimalo sadržaj dešavanja na terenu bilo je nagađanje koliko će Crvena zvezda rezultatski da profitira do kraja utakmice. Naime, Busnić je najpre u 11. minutu neoprezno startovao na Olajinki za poklon penal domaćinu i prvu javnu opomenu. Dugu je zaradio u 24. minutu startom  na istom igraču na ivici Carevićevog šesnaesterca, što je sudija Živković video kao dovoljan greh za drugi žuti, odnosno crveni karton igraču Vojvodine.

Bez obzira na kartone, na osnovu utiska o igri i učinku aktera derbija do Busnićevog isključenja, moguć je zaključak o boljem izdanju domaćeg tima. Prvi je Careviću, šutem pokraj stative, zapretio Bukari već u trećem minutu, da bi u 12. minutu iz jedanaesterca Kraso doveo Zvezdu u vođstvo.

Za to vreme, Novosađani su, odgovarajući na Zvezdin presing,  jedva uspevali da prebace loptu u polje protivnika, uvek bez prilika koje bi vredelo da izdvojimo kao okolnosti iz kojih je bilo moguće doći do izjednačenja. Do kraja poluvremena Carević je dvaput intervencvijama zaustavljao loptu posle Bukarijevih pokušaja u 31. i u 33. minutu, ali nije mogao da zaustavi loptu koju je u poslednjem minutu u njegov okvir gola glavom poslao saigrač Milosavljević, posle trećeg kornera koji je izveo Kraso.

Drugo poluvreme, kao po pravilu, Vojvodina je počela i hrabrije i organizovanije, istina sa Zukićem i Čumićem u sastavu koji su igru nastavili umesto Milosavljevića i Ivanovića. Ni jedan minbut u nastavku nije bio istekao, a Vojvodina je imala kolosalnu šansu da prepolovi Zvezdino vođstvo. Čumić je uposlio Bukinca u kaznenom prostoru domaćina, a u situiaciji jedan na jedan golman Glazer je bio uspešniji od mlađanog debitanta u Vojvodininom dresu. Uz Radulovićevu priliku, kada je šutirao pokraj stative, to je bilo sve što su Novosađani uspeli da naprave pred protivničkim golom.

Pet minuta kasnije Kraso je epitet najboljeg igrača utakmice oplemenio drugim golom, posle asistencije Kangve, a pre četvrtog Zvezdinog gola, Carević je sigurno intervenisao ispred Lučića u 60. minutu. To što mu nije pošlo za nogom tada, Lučić je nadoknadio deset minuta kasnije. Bukari se oslobodio Crnomarkovića, a Lučić potom Jeličića za vođstvo Crvene zvezde od 4:0.  Konačno, u 80. minutu, Bukari je slalomom nanizao kompletnu odbranu gostiju za najlepši momenat utakmice, pretenciozno najavljene derbijem, koju je Crvena zvezda dobila ubedljivo sa 5:0.

BEOGRAD: Stadion „Rajko Mitić“, gledalaca 16.213, sudija Aleksandar Živković (Niš), strelci: Kraso (11 m) u 12. i z 51. Milosavljević (ag) u 45. Lučić u 70. i Bukari u 80. minutu, žuti kartoni: Olajinka (C.zvezda), Ivanović, Busnić, Bukinac, Čumić (Vojvodina), Kabić, Stamenić, trener David (C.zvezda), crveni karton: Busnić (Vojvodina).

CRVENA ZVEZDA: Glazer 7, Degenek 7 (Spajić), Mijailović 7,5, Dragović 7, Bukari 8, Stamenić 7, Ivanić 7,5 (Kabić), Mitrović 7 (Nikolić), Kangva 7,5 (Šljivić), Kraso 8 (Lučić 7), Olajinka.

VOJVODINA: Carević 6,5, Bjeković 6, Jeličić 6, Crnomarković 6, Bukinac 6 (Jovanović), Busnić 5,5, Miletić 6, Nikolić 6 (Radulović), Milosavljević 5,5 (Zukić 6), Ivanović 5,5 (Čumić 6), Vukić 5,5 (Bolingi).