Zvezda na korak od Lige Evrope

03.08.2017. 19:49 23:07
Izvor: FoNet

Fudbaleri Crvene Zvezde su u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope pobedili rezultatom 1-0 Spartu iz Praga. Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej-of rundu kvalifikacija za Ligu Evrope pošto su u dvomeču trećeg kola bili bolji od praške Sparte, koju su dva puta savladali.

Crveno-beli su bili daleko bolji rival i zasluženo slavili.

Beograđani su se odlučili na nešto oprezniju igru, baziranu na kontranapadima. I već u 3. minutu, prilika za našeg predstavnika. Boaći je izašao sam ispred Dubravke, ali mu se ovaj bacio u noge i dobro intervenisao. Zvezdin golgeter samo malo kasnije pokušao je i s 12-13 metara, ali zamalo pored gola. Četa Vladana Milojevića najavila je da možda može u Pragu da pobedi. Crveno-beli su brzo neutralisali igra Sparte i bili znatno bolji.

Malo su se sabrali Česi oko 15. minuta, pa je Fridek dobro šutirao sa 16 metara, ali je Borjan intervenisao. Kratko je trajao period solidne igre domaćih, jer je već u 19. minutu Zvezda došla do vođstva. Srnić je tešku loptu zavrnuo na peterac, a na nju natrčao Boaći i smestio je u mrežu.

Sve je moglo da bude rešeno u 40. minutu kada je Jovičić izašao sam ispred Dubravke, ali je šutirao pored gola. Tračak nade za Čehe mogao je da se aktivira u finišu poluvremena kada je Kadlet bio u povoljnoj prilici, ali su odmbrambeni igrači našeg tima dobro intervenisali.

Od početka nastavka videlo se prosto da je Zvezda kvalitetnija od Sparte. Pre je mirisalo na drugi gol našeg tima nego na izjednačenje Čeha. Plenila je Zvezda igrom na svakom delu terena, čvrstim presingom ostavljala malo prostora protivničkim fudbalerima.

Tek ulaskom najboljih igrača - Prosickog i Lafate, Česi su bili konkretniji, ali tada je već bilo kasno. Četiri šanse u samo deset minuta su domaći propustili i to je malo upozorenje za crveno-bele pred naredna iskušenja, iako su se sve te situacije dešavalo kada se videlo ko će proći dalje.

I. Lazarević

Sparta (P) - Crvena zvezda 0:1 (0:1)

PRAG: Stadion “Đenerali arena”, gledalaca 20.000, sudija: Šapron (Francuska). Strelac: Boaći u 19. minutu. Žuti kartoni: Manyek (Sparta), Borjan, Boaći (Crvena zvezda).

SPARTA: Dubravka 6, M. Kadlet 6 (Ben Haim 7), Mareček 6, V. Kadlet 6, Manyek 6, Fridek 6, Štetina 6, Plavšić 6, Mamuba 6 (Rosicki 7), Karavajev 6, Janko 6 (Lafata 7).

CRVENA ZVEZDA: Borjan 8, Jovičić 7, Le Talek 6, Kanga 7, Boaćni 7 (Pešić), Milić 7 (Gobeljić), Donald 6, Rodić 7, Stojković 6, Srnić 7 (Radonjić), Savić 6.

Manji sukob Zvezdinih navijača i policije u Pragu

Uoči utakmice između fudbalera Sparte i Crvene zvezde, u kvalifikacima za Ligu Evrope, došlo je do manjeg incidenta na ulicama Praga dok su navijači crveno-belih išli prema stadionu, a mediji navode da su dvojica navijača privedena.

Jedan navijač Crvene zvezde je tokom grupne šetnje ka stadionu upalio baklju, na šta je policija reagovala i krenula na njega.

To je bio znak da "Delije" stanu u odbranu svog člana, bacane su i petarde, pa je došlo do manjeg sukoba.

Prema informacijama nekih čeških elektronskih medija, privedena su dvojica pristalica beogradskog kluba.

Ceo incident se brzo završio i nema informacija da je neko povređen.

Procena je da Zvezdu na ovoj utakmici pratilo više od 2000 navijača.