ZVEZDA ISKORISTILA KIKS PARTIZANA I PREUZELA PRVO MESTO NA TABELI: Katai sve rešio na Čairu

13.03.2024. 21:00 21:07

Crvena zvezda je pobedila Radnički na Čairu (2:0) i preuzela lidersku poziciju u šampionatu Srbije.

Branilac titule sada ima dva boda više od Partizana i otvoren put ka prvom mestu posle 30 kola i domaćinstvu u trećem večitom derbiju u sezoni.

Partizan je izgubio na svom terenu od Napretka u burnom meču, a Crvena zvezda je odmah materijalizovala kiks rivala za titulu i popela se na čelo tabele.

Radnički je zapretio u finišu prvog poluvremena, ali tada je već gost bio u vođstvu. Posle udarca Kange lopta je zakačila Bakića i odlični mladi golman Stevanović je savladan u 34. minutu.

Silno oslabljeni Radnički, vođen sa klupe sportskim direktorom Acom Jovanovićem, od početka je pritisnut na svoju polovinu. Igrala je Zvezda prosečno, ali sasvim dovoljno da dođe do prednosti.

Radnički je mogao do izjednačenja u 69. minutu, kad je Glazer sjajno zaustavio šut Smajlagića.

Sve je rešio Katai, pokazujući kakav je majstor. Inteligentno je poslao loptu u mrežu u 87. minutu za pečatiranje trijumfa.

Nišlije su meč dočekale u velikim kadrovskim problemima i bez šefa stručnog štaba posle ostavke Nikole Trajkovića, novi trener Dejan Joksimović preuzeće ulogu od narednog kola i gostovanja u Kruševcu.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević nije mogao da računa na kapitena Dragovića, a odlučio je da ne odmara Šerifa Endiaja i da startni bonus bude Jovan Šljivić.

Gelor Kanga nije bio suspendovan za ovaj meč i našao se među starterima, žuti karton u 172. večitom derbiju bio mu je treći u dosadašnjem delu sezone.

U utorak je odigrano pet mečeva 25. kola SLS, a postignuti su sledeći rezultati: TSC - Mladost 4:1, Čukarički - Spartak 2:2, Novi Pazar - Voždovac 2:2, Javor - Radnik 2:1 i IMT - Vojvodina 1:3.