Zrenjaninska liga: Radnički protutnjao Zrenjaninom

20.11.2018. 09:31 09:34

​​​​​​​Proleter - Radnički (JT) 2:7 (2:3)

ZRENJANIN: Stadion u Gradskom vrtu, gledalaca 30, sudija: Jonić (Kikinda), strelci: Martinović u 3. i Kozlovački u 22. za Proleter, a Radivoj u 30. Miletić u 38. i 77. Furtula u 41. 69. i 72. Pejin u 52. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Viskup (Proleter), Furtula (Radnički). Crveni karton: Rakić (Proleter).

PROLETER: Cvjetić, Vemić (Perutka), Arađananin, Rakić, Kondić, Viskup, Jovanović, Teljigović, Martinović, Kozlovački, Micović.

RADNIČKI: Ferenčak, Bjeletić, N. Magočević, Stanić, Savić, Beljin, M. Magočević, Radivoj (Kusić), Lojpur, Miletić, Furtula.

Fudbaleri Radničkog iz Jaše Tomića postigli su sedam golova protiv domaće ekipe Proletera i tako sa pesmom se vratili sa stadiona u Gradskom vrtu. Domaćin je posle 22 minuta imao vođstvo od 2:0 a strelci su bili Martinović u 3. i Kozlovački u 22. minutu, a potom su se gosti razigrali pa je Miletić u 38. minutu izjednačio na 2:2. Dušan Furtula je u 41. minutu postigao je treći gol za svoj tim, a do kraja utakmice se upisao još dva puta u listu strelaca. Do kraja utakmice gosti su bili nadmoćniji i postigli još četiri pogotka, a tačku na utakmicu stavio je Dalibor Miletić.

M. S.

Mladost (BD) - Mladost (L) 3:2 (1:0)

BANATSKI DESPOTOVAC: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija: Kovač (Mokrin), strelci: Srdić u 40. i 59. Novaković u 77. za Mladost (BD), Marić u 56. i Adamov u 76. minutu za Mladost (L).

MLADOST (BD): Miškov, Mijatović, Marić, Golo, I. Mitrić (A. Mitrović), Topalović, Srdić, P. Mijatović, Novaković, Mandić, Radulović.

MLADOST (L): Vesić, Šubu, Stanić, Arsić, Govedan, Rakić, Đurić, Lalović (Mišić), Čolukov, Gužvić, Adamović.

U Banatskom Despotovcu u derbi meču sastale su se dva Mladosti.  Domaćin je poveo u 40. minutu lepim pogotkom Marka Srdića i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. Gostujući igrač Marić izjednačio je u 56. a potom se ponovo u listu strelaca upisao Srdić. Gosti su uspeli u 76. minutu golom Adamova izjednače na 2:2, a dok je trajala njihova radost Novaković je postigao treći gol za domaćina.

M. S.

2. oktobarBorac (A) 0:1 (0:0)

KUMANE: Igraliste u SRC “Ognjen Kontrić”, gledalaca 50. Sudija Milic (Zrenjanin). Strelac Kovačević u 2. minutu. Zuti kartoni: Tešić, Sekulić, Bozokin, Prijić (2. oktobar), Todorov, Đukanović, Toškov (Borac). Crveni karton:  M. Praporski (2. oktobar).

2. OKTOBAR:  Radosavljev, Prijić, Mijatov, Grujić, Lazić, Tešić, Milosavljev, D. Praporski (M. Praporski), I. Vioglavin (Đorđević), Sekulić (Bozokin), Stajki.

BORAC: Samolov, Opačić (Stepanović), Majstorović, Barbul, Brakus, Zečević, Đukanović, Toškov, Medić, Kovačević, Todorov.

Jesenju sezonu na domaćem terenu Kumančani su počeli i završili – minimalnim  porazom. Ovoga puta, u derbiju začelja pobedila ih je solidna ekipa iz Aleksandrova, koja u finišu prvenstva ne zna za poraz. Gosti su već iz prvog napada postigli gol  I tu prednost odbranili do kraja. Kumančani su napadali, imali šanse, ali ipak nisu uspeli da zatresu mrežu Samolova.

M. B.

Vojvodina - Lehel 3:2, Rusanda - Omladinac 2:3, Delija - Naftagas 0:0, Banat - Polet 5:2, Proleter - Radnički 2:7, 2. oktobar - Borac 0:1, Mladost (BD) - Mladost (L) 3:2, Crvena zvezda (VS) - Crvena zvezda (RS) 2:0.

1. C. zvez. (VS)       14     12     2      0      39:12        38

2. Naftagas            14     9      3      2      28:11        30

3. Banat                  14     8      2      4      30:21        26

4. Radnički            14     7      3      4      24:13        24

5. Mladost (BD)     14     7      3      4      27:22        24

6. Vojvodina           14     7      2      5      27:27        23

7. C. zvezda (RS)    14     6      2      6      22:24        20

8. Delija                 14     6      2      6      17:19        20