ZRENJANINSKA LIGA Lider razigran u nastavku

20.03.2024. 12:36 12:37
Izvor: FK Napredak/ Ekipa Napretka iz Česterega

Nije sve krenulo kako treba za fudbalere Napretka,  Slobodan Tadić je u 19. minutu pogodio svoju mrežu.

Napredak - Jedinstvo 8:2 (1:1)

ČESTEREG: Igralište Napretka, gledalaca 300, sudija: Mikalački (Zrenjanin), strelci: Grujić u 38. Tatić u 47. 68. 73.  Maljukan u 61. 63. 90. i Nađ u 85. za Napredak, a Tadić u 19. (autogol) i  Kevrešanov u 72. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Bogić, Mikić (Napredak), a Veselinović, Salihović (Jedinstvo).

NAPREDAK: Magda 8, Tadić 6 (Matić 7), Stanić 7, Bogić 8, Vujinović 7,  Pejin 7 ( Nađ 8), Tatić 8 (Stojanović 7), Grujić 8 (Maljukan 9),  Jevremov 7 ( Gligić 7),  Čokulov 7.

JEDINSTVO: Pinter 5,  Stanković 5 (Kevrešanov 7), Perić 6,  Lukić 5,  Stojanov 5, Veselinović 5, Salihović 6, Farkaš 6, Mihajlović 5 ( Koledin 5), Pecarski 5, Kovačev 6.

Dugo je trebalo fudbalerima domaćih da se srede, a onda u nastavku meča potpuno su slomili goste.

Mladost - MSK 1: 2 (1:1)

BANATSKI DESPOTOVAC: Igralište Mladosti, gledalaca 100. Sudija: N. Markov (Zrenjanin). Strelci: Stefanov u 20. (iz penala) za Mladost, a  Zambo u 27. i Perović u 55. minutu za MSK. Žuti kartoni:  Mijatović (Mladost), a Tanjga, Guljaš, Takač, Rama i trener Milivoj Markov (MSK).

MLADOST: Marić 7, Marić 6 (Spalević 6), Mijatović 7, Topalović 7, Stefanov 8, Kostin 7, Topalović 7 (Ćurašković 7), Toplović 7, Kaurin 7,  Gavranić 7, Krstović 7 ( Samolovac 6).

MSK:  Sekošan 8, Tanjga 7, Guljaš 7, Stupar 7, Perović 9, Takač 7, Zambo 8, Tot 7 ( Isak 6), Rama 7 (Buka 7),  Grubor 7.

Poveli su domaći sa linije penala, izjednačili su gosti preko  Danijela Zamba. U drugom poluvremenu inicijativu su imali fudbaleri iz Mihajlova, i u 55. minutu vrlo dobri Marko Perović, zatresao je mrežu slabo postavljenog golmana Marića.

Vojvodina - Crvena zvezda 2:0 (0:0)

BOČAR: Igralište Jedinstva, gledalaca 100. Sudija: M. Gajin (Kikinda). Strelci: Nikolić u 68. i 93. minutu. Žuti kartoni: Savić, Bogosav (Vojvodina), a Barbat, Delić, Jeftenić, Kostić (Crvena zvezda).

VOJVODINA: Glišin 8, Popov 7 (Baštovanov 7), Radnović 7, Bakić 7, Terzin 7, Arsenov 7, Arsenov 7,  Savić 7, Kormanjoš 7 (Nikolić 9), Bogosav 7, Čubrilo 7.

CRVENA ZVEZDA: Kovačević 5, Kuburović 8, Komnenović 5, Barbat 5,  Komnenović 5, Delić 5, Brajić 5, Jeftenić 5,  Vujović 5 (Ujvari 5), Budai 5 ( Janjić 5).

Trener Crvene zvezde Đorđe Rudan imao je velikih kadrovskih problema, pa je na gol morao igrač Petar Kovačević koji se nije baš proslavio. Jedina svetla tačka u ekipi Crvene zvezde iz Vojvoda Stepe je bio odlični Zoran Kuburović.  U ekipi Vojvodine sve je funkcionisalo kao sat, a rezervista Nikolić je rešio meč.

Napredak - ŽFK Banat 0:1 (0:1)

BANATSKA TOPOLA: Igralište Napretka, gledalaca 200. Sudija: Knežević (Banatsko Karađorđevo). Strelac: Radičević u 34 minutu. Žuti kartoni: Veskov, Vukmirović, Džin, Rockov (Napredak), a Buratović,  Pjevčević, Marković (ŽFK Banat).

NAPREDAK: Veskov 6, Vukmirović 6 (Erdeg 5), Eremić 6, Radojčin 7 (Rockov 6), Josimović 7, Grujić 7,  Prokin 6 (Kebić 6), Drljača 6, Selaković 7,  Veselić 7 (Stanković 7).

ŽFK BANAT:  Baćan 8,  Putić 7, Bilbija 7, Cvetićanin 7, Radičević 9, Medić 7 (Radulović -Ivanić 6), Rackov 7 (Janjanin 7),  Đorić 8,  Buratović 7, Pjevčević 7 (Marković 6), Kondić 8.

„Železničari” su odigrali odličnu utakmicu. Meč je rešen  u 34. minutu,  Srđan Radičević je zatresao je mrežu golmana Napretka iz Banatske Topole, Borislava Veskova.

Banat - Bilećanin 0:1 (0:0)

ČENTA: Igralište Banata, gledalaca 100. Sudija: S. Radulović (Elemir). Strelac: Milošević u 83. minutu. Žuti kartoni: Tošković,  Cvetković (Banat), a Vujović, Milošević (Bilećanin).

BANAT: Sladović 6, Raketić 6, Vukomanović 7, Tošković 6, Gračanin 6 (Žegarac 5), Martinović 7, Ilić 6 (Cvetković 6), Suvačarev 6,  Jocić 6 (Radojičić 7), Krstić 6, Dobrić 7.

BILEĆANIN: Horvat 8, Aleksić 7 (Žerajić 7), Vujović 7, Magovčević 7, Ungur 7, Rajkov 7, Grubačić 7, Milošević 9, Magovčević 7,  Trišić 8, Vučković 7.

Fudbaleri Banata iz Čente nastavili su rasprodaju bodova. Posle odlaska trenera Dušana Plazinića, „ požar”, nije ugasio ni  Igor Jocić.  Fudbaleri Bilećanina iz Sečnja u finišu rešili su pitanje pobednika.

OFK Stajićevo - Polet 0:4 (0:1)

STAJIĆEVO: Igralište OFK „ Stajićeva „, gledalaca 150. Sudija: M. Tomović (Zrenjanin). Strelci: Draganov u 25. Kočiš u 64. i 78. i Mićin u 85. minutu. Žuti kartoni: Otašević, Stefanov, Palanački, Manojlov i trener Marković (OFK Stajićevo), a Nadlački, Feješ (Polet).

OFK STAJIĆEVO: Vlačić 5, Otašević 6, Joksimović 5, Janković 5, Kostadinović 6, Jovanović 5, Stefanov 6 (Stefanov 5), Vukajlović 6, Palanački 5 (Vujičić 6), Manojlov 6, Vlačić 5.

POLET: Gajinov 8, Nadlački 7 (Mićin 8), Feješ 7 ( Vukobrat 7),  Kočiš 9,  Radlović 8 ( Anušić 7), Draganov 8, Babić 7, Bucalo 7 (Cvijan 7),  Simić 7, Fučak 8, Zorić 8.

Fudbaleri Poleta lako su došli do sva tri boda u Stajićevu, protiv nespremne ekipe domaćina.

2. oktobar - Delija 1:1 (1:0)

KUMANE: Igralište „ 2. oktobra „, gledalaca 100. Sudija: M. Peček (Kikinda). Strelci: Milosavljev u 31. za 2. oktobar, a Šćepanović u 61. minutu za Deliju. Žuti kartoni: Zakić, Simonović, Srdić (2. oktobar), a Srbljin (Delija). Crveni karton: Radojković u 86 minutu (2. oktobar).

DRUGI OKTOBAR: Radosavljev 7, Tešić 7, Zakić 7, Sekulić 7,  Simonović 7, Milosavljev 8, Radojković 7, Bretšjnajder 7 (Lazić 7),  Baranji 7, Srdić 7, Janković 7.

DELIJA: Kovač 8, Jolić 7, Miladinov 8, Ćorić 7 (Fišakov 6),  Šćepanović 9, Srbljin 7, Arađanin 7, Simić 7, Monoštori 7, Popov 7,  Vračev 7 (Barbul 6).

Pripremio: P. Stanić

Tabela i rezultati:

OFK Stajićevo - Polet 0:4, Napredak (Č) - Jedinstvo 8:2, Banat (Č) - Bilećanin 0:1, Napredak (BT) - ŽBK Banat 0:1, Vojvodina - Crvena zvezda 2:0, 2. oktobar - Delija 1:1, Mladost - MSK 1:2.