Zrenjaninska liga: Kumančani s penala do pobede

02.11.2022. 12:01 12:03
Izvor: Dnevnik.rs

ASK - 2. oktobar 1:2 (0:1)

ARADAC: Igralište „Kopovo”, gledalaca 100, sudija: A. Stošić  (Zrenjanin). Strelci: Jovan Birmanac u 51. za ASK, a Siniša Simonović u prvom i Stefan Milosavljev u 68. minutu (iz penala) za 2. oktobar. Žuti kartoni: Ž. Erlih (ASK), a B. Vidović, M. Baranji, O. Barta, N. Janković  (2. oktobar). Crveni kartoni: Ivan Vesin i Nikola Korać  (ASK).

ASK: D. Etveš 7, S. Đurić 6, R. Šargin 5, Ž. Erlih 5 (R. Popović 5), J. Birmanac 7, A. Rakić 6, M. Mijić 6, D. Đokić 6, I. Vesin 5, N. Korać 5, I. Nenin 7.

2. OKTOBAR: D. Praporski 8, B. Vidović 7, M. Ljevaja 8 (D. Lazić 7), S. Sekulić 7 (N. Bozokin 7), S. Simonović 8 (I. Vioglavin 8), S. Milosavljev 9, Z. Obradović 7 (Enis Rasimi 7), M. Baranji 8, O. Barta 7, N. Janković 8, D. Vijoglavin 8 (M. Nosonjin 7).

Gosti iz Kumana ostvarili su značajnu pobedu protiv fenjeraša,  a dosta su im pomogli i sami igrači ASK -a koji su nesportskim ponašanjem doprineli da im dva ključna igrača dobiju crvene kartone.

Sudija Aleksandar Stošić iz Zrenjanina je bio na visini zadatka.

Vojvodina (NM) - Banat 3:1 (1:0)

NOVO MILOŠEVO: Igralište Vojvodine, gledalaca 100, sudija: N. Nikitović (Torak). Strelci: A. Marčić u 29. S. Rockov u 52. i N. Gavrić u 57. za Vojvodinu, a N. Sladović u 56. minutu za Banat. Žuti kartoni: R. Arađanin, M. Atanasković, N. Čubrilo i trener Dragan Vukajlović  (Vojvodina), a V. Kovač, D. Dobrić, M. Antić i trener Mirko Lutovac  (Banat).

VOJVODINA: B. Veskov 8, U. Veselinović 8, A. Marčić 8, B. Terzin 7, V. Arsenov 7, S. Rockov 8, D. Simić 7 (N. Lalić 7), R. Arađanin 7 (N. Kevrešanov 7), M. Pecarski 8, N. Gavrić 9 (N. Čubrilo 7), M. Atansković 7  (M. Bajić 7).

BANAT: N. Sladović 7, I. Raketić 6, I. Kuštrimović 6, M. Petrović 7, D. Đorđević 6, V. Kovač 6, S. Gigović 5, D. Dobrić 7, M. Antić 6, D. Babin 7, N. Nenezić 7.

Vojvodina iz Novoga Miloševa je povela u 29. minutu. Aleksandar Marčić je zatresao mrežu golmana Nemanje Sladovića. U nastavku mnogo bolja igraliderlja, koji je došao do sigurne pobede.  Kapiten Vojvodine Slobodan Rockov je povisio rezultat,a samo četiri minuta kasnije posle penala golman gostiju Sladović je bio precizan. Već u sledećem minutu Nenad Gavrić je rešio sve dileme.

Rusanda - Krajina 5:1 (3:0)

MELENCI: Igralište Rusande, gledalaca 100, sudija: J. Halas (Zrenjanin). Strelci: Aleksandar Oyin u 25.  30. 39. i 76.  i Aleksandar Češljarov u 52. za Rusandu, a Kristofer Gavrilov u 62 minutu za Krajinu.

RUSANDA: A. Mijatov 8, D. Davidov 7, M. Janković 7, N. Oljača 7  (S. Marinac 7), A. Petrov 7, S. Stanković 7, D. Stevanov 8 (A. Škondrić 7), A. Češljarov 8, A. Oyin 9, M. Kuručev 8 (N. Šarenac 8), I. Radojev 8.

KRAJINA: S. Trikić 5, J. Latković 5, P. Jelisavac 5  (B. Milivojević 5), S. Mamlić 5, K. Gavrilov 7, V. Bajić 5, D. Stojaković 6, M. Rajkov 6, O. Jovičić 5 (M. Šarac 5), A. Škorić 6, V. Markanović 5.

Šef stručnoga štaba ekipe Krajine Miodrag Bokan imao je puno problema oko sastava tima, tako je ponovo na golu Krajine bio igrač Siniša Trikić, kome je mreža bila praktično izrešetana.

Napredak - ŽFK Banat 1:2 (0:1)

ČESTEREG: Igralište Napretka, gledalaca 100, sudija: N. Rankov  (Kikinda). Strelci: Slobodan Tadić u 76. za Napredak, a Igor Tatić u 4. i Danilo Kondić u 54. minutu za ŽFK Banat. Žuti karton: I. Rašeta, D. Mijatović, trener Marko Gligić (Napredak), a N. Cvetićanin, S. Radičević  (ŽFK Banat). Crveni karton: Branko Zoranović, predstavnik kluba  (ŽFK Banat).

NAPREDAK: S. Stojkov 5, A. Bicok 5, D. Dapčević 6, S. Tadić 7, J. Ponorac 6 (D. Kliska 6), N. Bogić 7, I. Rašeta 6 (D. Savić 7), S. Svjetlica 5, D. Stupar 6, A. Ribić 7, D. Mijatović 7.

ŽFK BANAT: D. Baćan 8, D. Janjanin 7, N. Cvetićanin 7, S. Radičević 7, I. Tatić 8, S. Ružić 8 (M. Pjevčević 7), A. Martinović 8, G. Mikić 7, B. Lojpur 7, D. Štrbac 8, D. Kondić 9  (J. Lukić 7).

Zrenjaninci su u svim elementima fudbalske igre nadigrali igrače Napretka iz Česterega. U gostujućoj ekipi ŽFK Banata iz Zrenjanina su se istakli Igor Tatić, Danilo Kondić i veteran Aleksandar Martinović, a kod domaće ekipe Slobodan Tadić, Nikola Bogić i Dejan Mijatović.

Polet - Crvena zvezda 2:1 (1:1)

NAKOVO: Igralište Poleta, gledalaca 150, sudija: S. Pjevač  (Zrenjanin). Strelci: Miloš Radlović u 18. i Milan Mićin u 86. za Polet, a Miloš Milošević u 28 minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Z. Kuburović, N. Kovačević, M. Milošević (Crvena zvezda). Crveni karton: trener Rudan Đorđe (Crvena zvezda).

POLET: I. Hajrović 8, M. Nadlački 6  (V. Velemirov 7), D. Uzelac 7, J. Feješ  7, D. Inđić 7  (D. Vukobrat 8), V. Šćepanović 7, M. Radlović 8, K. Draganov 7  (M. Mićin 9), N. Babić 8, D. Marković 7, U. Zorić 7  (M. Krnić 7).

CRVENA ZVEZDA: S. Ćirković 7, F. Subu 7, P. Knežević 6, Z. Kuburović 7, D. Komnenović 7 (S. Kostić 7), N. Kovačević 7, I. Aranitović 7, D. Radenković 7, M. Milošević 8, A. Tomin 7, R. Komnenović 7.

Fudbaleri Poleta iz Nakova nisu lako došli do sva tri boda, jer su se čvrsto borili igrači Crvene zvezde iz Vojvoda Stepe. Poveli su domaći preko Radlovića,a gosti iz Vojvoda Stepe  su u 28. minutu postigli efektan pogodak.

Trener Poleta iz Nakova Aleksandar Kresoja je na teren ubacio rezervistu Milana Mićina  koji je u 86 minutu doneo prednost svojoj ekipi i postavio konačan rezultat.

Delija  - Stajićevo 2:1 (2:0)

MOKRIN: Igralište Delije, gledalaca 100, sudija: S. Radulović  (Elemir). Strelci: Darko Miladinov u 3. i Dušan Perišić u 8. za Deliju, a Slađan Novković u 84. minutu za Stajićevo. Žuti kartoni: D. Baštovanov, D. Števanov, N. Simić (Delija), a D. Magda (Stajićevo).

DELIJA: R. Badrljica 8, M. Đukić 7, D. Baštovanov 7, D. Števanov 7, D. Miladinov 8, Z. Spahić 7, Č. Božić 8, M. Ćorić 7 (D. Golić 7), S. Tolmač 7 (N. Simić 7), M. Čeleketić 8, D. Perišić 9 (N. Vračev 8).

STAJIĆEVO: N. Vlačić 6  (S. Čanak 7), D. Otašević 6  (S. Stefanov 6), D. Cvejanov 5, D. Magda 6, A. Stanić 7, M. Perović 6  (D. Srdanov 6), S. Novković 8, L. Arsić 7, I. Markoski 6, S. Marković 6  (N. Stefanov 5), N. Radulović 7.

Fudbaleri Delije iz Mokrina su već posle osam minuta stekli su prednost od dva gola, međutim u nastavku strepeli su za pobedu.

Radnički (JT) - Mladost 1:4 (0:2)

JAŠA TOMIĆ: Igralište Radničkog, gledalaca 100, sudija: B. Jonić  (Kikinda). Strelci:N. Jakšić u 67. za Radnički, a M. Topalović u 10. M. Gaborov u 12. i 57. i A. Stefanov u 52. minutu za Mladost. Žuti kartoni: K. Ferenčak, V. Jović  (Radnički), a B. Pivač, B. Topalović, M. Krstović, S. Marić (Mladost). Crveni karton: Dragan Pijetlović (Radnički).

RADNIČKI: I. Vesić 5  (V. Jović 5), I. Penov 5, N. Radivoj 6, S. Juhas 6 (N. Špaček 5), M. Savić 7, M. Pejin 5 (N. Jakšić 7), S. Đogo 6, D. Pijetlović 5, P. Đurić 6, B. Bjeletić 6 (M. Peka 5), K. Ferenčak 5 (A. Nađ 6).

MLADOST: T. Marić 8, B. Pivač 7 (S. Ninković 7), S. Topalović 7, A. Stefanov 9, N. Gavranić 8 (Miljan Gavranić 7), B. Topalović 7, M. Topalović 8, M. Gaborov 8 (S. Marić 7), L. Kaurin 8, N. Đurašković 7 (M. Vuleta 7), M. Krstović 8 (A. Bojić 7).

Fudbaleri Mladosti iz Banatskog Despotovca su odigrali odličan meč. Gosti su već u prvom poluvremenu stekli veliku prednost od 2:0, a u istom stilu nastavili su i u drugom delu.

Budućnost - MSK 1:0 (0:0)

SRPSKA CRNJA: Igralište Budućnosti, gledalaca 100, sudija: D. Grozdanović  (Žiti-

šte). Strelac: David Stojičić u 74. minutu (iz penala). Žuti kartoni: M. Kondić, D. Đukanović  (Budućnost), a A. Sekošan, P. Kalapiš, Z. Penjin, D. Zambo, T. Jakovljev  (MSK).

BUDUĆNOST: M. Kuručev 8, Z. Vasiljević 7 (J. Čokulov 7), D. Stanić 7, A. Markov 7, N. Kovačević 7, N. Ajdarić 7, M. Kondić 8  (D. Đukanović 7), S. Prpa 7, S. Prokin 7, D. Stojičić 9, Ž. Perin 8 (M. Đurić 7).

MSK: A. Sekošan 7, P. Kalapiš 6, R. Popić 6, V. Grubor 7, Z. Penjin 7 (N. Životin 6), E. Tot 6,V. Čurović 7, D. Zambo 5 (I. Bičanin 6), A. Dražić 6 (D. Isak 5), T. Jakovljev 6, G. Isak 7.

U uvodnim minutima Aleksandar Markov je dva puta uzdrmao prečku gostujućeg golmana MSK- a Adriana Sekošana. Nikola Ajdarić se u 26 minutu izborio za šansu i šutirao pored gola, a meč je rešen u drugom poluvremenu. Igrač Budućnosti Srđan Prokin je u 74 minutu oboren u kaznenom prostoru iz Mihajlova i iz penala, David Stojičić je pogodio mrežu Sekošana.

Pripremio: P. Stanić

Radnički (JT) - Mladost 1:4, Vojvodina - Banat 3:1, Napredak - ŽFK Banat 1:2, Polet - Crvena zvezda 2:1, Delija - Stajićevo 2:1, Budućnost - MSK 1:0, Rusanda - Krajina 5:1, ASK - 2. oktobar 1:2.

1. Budućnost     12     9      3      0      35:6  30

2. Polet    12     8      3      1      31:15        27

3. Rusanda 12     8      1      3      29:14        25

4. Stajićevo      12     7      3      2      27:14        24

5. ŽFK Banat    12     7      2      3      24:12        23

6. Mladost        12     6      1      5      26:22        19

7. Vojvodina     12     6      0      6      17:21        18

8. Banat    12     5      1      6      25:19        16