ZRENJANINSKA LIGA: Crnjani sigurni u Nakovu

05.04.2023. 14:11 14:13
Izvor: pixabay.com

Polet  - Budućnost 0:3 (0:0)

NAKOVO: Igralište Poleta, gledalaca 300, sudija: D. Zorić (Klek). Strelci: J. Pekić u 55. i 64. i D. Klaić u 90. minutu. Žuti kartoni: Babić, Bucalo (Polet), a Markov, Ajdarić, Kondić, Stojičić, Mastilo, Prpa i trener Milenko Zečević (Budućnost).

POLET: Gajinov 6, Nadlački 5 (Mićin 6), Inđić 7 (Radlović 6), Šćepanović 6, K. Draganov 7, Babić 6 (Uzelac 5), Bucalo 6, Marković 6, Zorić 7 (A. Krasin 7), Kenjalo 6, Nešić 5 (D. Vukobrat 7).

BUDUĆNOST: Kuručev 8, Vasiljević 7, D. Stanić 8, Markov 7, Kovačević 7 (D. Klaić 7), Vlaučin 7, Ajdarić 7, Kondić 8 (Manojlović 7),Stojičić 7 (S. Prpa 7),M. Mastilo 8, J. Pekić 9 (Stankov 7).

Derbi Područne lige Zrenjanin je odigran u Nakovu pred prepunim tribinama. Lider na tabeli Budućnost iz Srpske Crnje još jednom je potvrdio kvalitet.

U prvom poluvremenu fudbaleri Poleta su imali nekoliko prilikka, ali sjajn je bio na golu gostiju Milovan Kuručev, a u nastavkumnogo bolja igra gostiju iz Srpske Crnje, krunisana je sa tri prelepa pogotka. Jovan Pekić je dva puta bio ubojit, a tačku na ovaj derbi stavio je rezervista Dejan Klaić.

Radnički (JT) - Delija 1:0 (0:0)

JAŠA TOMIĆ: Igralište Radničkog, gledalaca 150. sudija: N. Knežević (Banatsko Karađorđevo). Strelac: M. Pejin u 47. za Radnički.  Žuti kartoni: V. Mihajlović, Savić, N. Špaček, Varga (Radnički), a D. Tot, Miladinov, Spahić, D. Simić i Trener Živko Daniel (Delija). Crveni karton: Nemanja Francuski u 68 minutu (Delija).

RADNIČKI: I. Vasić 7, Radivoj (Špaček 7),Mihajlović 7, Savić 7, Pejin 9, Đogo 7, Rajkov 7, Đurić 7 (Slavković 6), Jakšić 7 (Varga 7), Martinović 7 (I. Penov 7), D. Pijetlović 8.

DELIJA: L. Vračev 7, D. Tot 6, D. Miladinov 7, Novica Simić 7, D. Miladinov 7, Spahić 7, Števanov 6, Darijan Simić 7, Francuski 6, Monoštori 7, Čeleketić 7.

Fudbaleri Radničkog su bili bolji stvarali prilike, ali je golman Delije Luka Vračev bio sjajan. Tek u nastavku uspeli su da pogode mrežu i to  posle slobodnoga udarca. Marko Pejin je sa 18 metara pored živoga zida e pogodio mrežu.

U samome finišu utakmice u 90. minutu,  sudija Nikola Knežević iz Banatskog Karađorđeva, pokazao je na belu tačku. Međžutim, udarac  kapitena gostiju Miladinova, gollman domaćih Ivan Vasić je uspeo da dbrani.

Mladost - 2. oktobar 2:0 (1:0)

BANATSKI DESPOTOVAC: Igralište Mladosti, gledalaca 100. sudija: M. Tomović (Zrenjanin).Strelci: M. Mitrović u 36. i Miloš Topalović u 63. minutu. Žuti kartoni: M. Mitrović, Stefanov, Miloš Topalović, M. Gaborov, L. Kaurin (Mladost), a N. Janković (2. oktobar).

MLADOST: T. Marić 8, Mijatović 7, S. Topalović 7, M. Mitrović 8, Stefanov 7, B. Topalović 7, Miloš Topalović 9, M. Gaborov 7, L. Kaurin 7, Gavranić  7, Krstović 7 (Ćurašković 7).

2. OKTOBAR: B. Radosavljev 6, Vidović 6, Ljevaja 7, Sekulić 6, S. Simonović 7 (Lazić 6), Ostojić 7 (Rasimi 6), Zakić 7, O. Barta 7, Janković 7, Nosonjin 6, (Z. Obradović 6),D. Vijoglavin 6 (S. Tešić 6).

U otvorenoj igri Despotovčani su stigli do prednosti posle odlične i brze akcije. Miloš Topalović je asistirao  Milanu Mitroviću. U 63. minutu domaći su postigli i drugi pogodak. Miloš Topalović je šutem u bliži ugao savladao Borislava Radosavljeva.

Vojvodina - ASK 2:0 (1:0)

NOVO MILOŠEVO: Stadion Vojvodine, gledalaca 100. sudija: B. Jonić (Kikinda). Strelci: S. Josimović u 7. i D. Pavlov u 60. minutu. Žuti kartoni: Ž. Erlih (ASK).

VOJVODINA: B. Veskov 8 (S. Rajtarov 7),D. Adamov 7 (Radnović 7),Arađanin 7, Terzin 7, V. Arsenov  7(Yin 7), D. Pavlov  9 (N. Lalić 7), Josimović 8, Kevrešanov 7 (Rockov 7),Pecarski 7, Gavrić 7, M. Atanasković 7.

ASK: Jelić 5, Đurić 5, Šargin  5, Erlih 5, Jovanov 5, S. Piperski 5 (Ivanović 5),A. Šabani 5 (Vujičić 5), Nedinić 5, Eremić 5 (Apostolović 5),Korać 5, R. Popović 5.

Fudbaleri Vojvodine iz Novoga Miloševa, su imali lak zadatak.  Domaći su već u 7. minutu poveli, kada je Strahinja Josimović zatresao mrežu Jelića.

Pobedu je potvrdio Dušan Pavlov u 60. minutu, postigao je prelep pogodak.

Crvena zvezda - Stajićevo 1:1 (1:1)

VOJVODA STEPA: Igralište Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: M. Peček (Kikinda).Strelci: M. Milošević u 36. za Crvenu zvezdu, a A. Stanić u 21. minutu (iz penala) za Stajićevo. Žuti kartoni: A. Tomin i šef stručnoga štaba Đorđe Rudan (Crvena zvezda),a Vukajlović (Stajićevo).

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 8, Kuburović 7, D. Komnenović 6 (P. Knežević 6),Barbat 7, I. Aranitović 7, R. Komnenović 7, Radenković 8, M. Milošević 8, A. Tomin 7 (Kostić 7),D. Mijatović 7, S. Svjetlica 7.

STAJIĆEVO: N. Vlačić 8, Otašević 6, Cvejanov 7, Zoretić 7 (Arsić 7),A. Stanić 8, Perović 7, I. Markovski 7 (Sekulić 7),Galić 7, Vukajlović 7, Đurić 7 (Marković 7),D. Magda 7 (D. Vlačić 7).

Vrlo zanimljiva fudbalska predstava viđena je u Vojvoda Stepi. Gostujući fudbaleri od samoga starta su imali terensku inicijativu i konstantno su napadali na gol Crvene zvezde.  I u  uspeli su da povedu i to s penala.

Domaći fudbaleri nisu se predavali,  izjednačili su u 36. minutu. je Miloš Milošević je savladao golmana Vlačića.

Banat  - Krajina 10:0 (6:0)

ČENTA: Igralište Banata, gledalaca 100. sudija: D. Grozdanović (Žitište).Strelci:D. Đorđević u 6. 30. i 35. (iz penala) I. Raketić u 13. U. Milenković u 15. i 62. N. Nenezić u 27. A. Bulić u 54. I. Kuštrimović u 64. i V. Kovač u 85. minutu. Žuti kartoni: P. Krstić (Banat),a B. Bjeletić (Krajina).

BANAT: V. Vasić 8, I. Raketić 8, U. Tošković 7 (A. Radojičić 7),D. Đorđević 9 (I. Kuštrimović 8), P. Krstić 7 (S. Žegarac 7),Eskić 8, Dobrić 7, M. Antić 7 (V. Kovač 8),U. Milinković 8, N. Nenezić 7 (Leković  7), A. Bulić 8.

KRAJINA: Srđan Trikić 5, Latković 5, Jelisavac 5, Bjeletić 5, Mamlić 5, Jovičić 5, Milivojević 5, Bajić 5, Markanović 5 , Kovačević 5 (Gavrilov 5),Siniša Trikić 5.

Fudbaleri Banata iz Čente su do vrha napunili mrežu gostiju iz Krajišnika, koji zapravo i nisu imali golmana, već je između stativa stajao igrač Srđan Trikić.

Napredak - Rusanda 1:1 (0:0)

ČESTEREG: Igralište Napretka, gledalaca 150. sudija: D. Belić (Zrenjanin). Strelci:S. Tasić u 80. za Napredak, a D. Stevanov u 58. minutu za Rusandu: Žuti kartoni: Tasić, Stojanović, trener Marko Gligić (Napredak), a N. Anović (Rusanda).

NAPREDAK: P. Mileusnić 8, Tadić 7, Knežević 7, Bogić 8, Rašeta 6, D. Savić 7(I. Ludajić 7), Tasić 8, Stojanović 6 (Zavišin 6),A. Ribić 7 (Stojaković 7),Vincan 7 (Dapčević 6),Stupar 7.

RUSANDA: A. Mijatov 7, D. Davidov 6 (M. Šarenac 7),S. Živanov 7, N. Oljača 6, A. Petrov 7, M. Vukoje 7, Stanković 6 (Češljarov 7),D. Stevanov  8, Anović 7, Čokulov 7, Maljukan 7.

Fudbaleri Napretka, nisu iskoristili najstrožu kaznu u 11. minutu,  mladi golman Rusande Aleksandar Mijatov fenomenalno zaustavio šut Tasića. U nastavku gosti su napadali i uspeli da povedu. Međutim. u finišu meča Stefan Tasić se iskupio sa neiskorišćeni penal i  postigao je izjednačujući pogodak. U gužvi  jse najbolje snašao.

ŽFK Banat - MSK 1:0 (0:0)

ZRENJANIN: Igralište ŽFK Banata, gledalaca 200. sudija: M. Gaborov (Zrenjanin). Strelac: A. Grban u 94. minutu. Žuti kartoni: Cvetićanin, Štrbac, Kondić (ŽFK Banat, a Bičanin (MSK).

ŽFK BANAT: Baćan 8, Savičić 6, Janjanin 7, Cvetićanin 7, Tatić 7, Ružić 7, Martinović 7 (Majkić 6), A. Grban 9, Štrbac 6, Kondić 7 (Putić 6), Petrov 7 (Radičević 6).

MSK: A. Sekošan 6, D. Isak 6, Tanjga 7, Bičanin 7, Penjin 6, Tot 6, Čurović 6, Zambo 6, Jakovljev 6 (Dvorski 5), Panić 6 (Kalapiš 6), Grubor 6 (Dražić 5).

Gosti iz Mihajlova pripretili su preko Danijela Zamba, ali je iskusni Danilo Kondić to sve blokirao. Najstariji  na terenu kod ekipe ŽFK Banata Aleksandar Martinović glavom je tukao pored gola, a  u nastavku je takođe pogodio gostujućeg golmana Sekošana.

Kada se očekivao kraj meča, Aleksandar Grban je u četvrtom minutu nadoknade, pogodio mrežu i doneo slavlje svom timu.

Pripremio: P. Stanić

Radnički (JT) - Delija 1:0, Polet - Budućnost 0:3, Napredak - Rusanda 1:1, Vojvodina - ASK 2:0, Mladost - 2. oktobar 2:0, Banat - Krajina 10:0, ŽFK Banat - MSK 1:0, Crvena zvezda - OFK Stajićevo 1:1

1. Budućnost     20     15     4      1      50:11        49

2. Rusanda 20     13     3      4      45:20        42

3. Polet    20     13     3      4      52:30        42

4. ŽFK Banat    20     12     4      4      38:16        40

5. Stajićevo      20     9      7      4      48:26        34

6. MSK      20     10     2      8      35:19        32

7. Banat    20     10     1      9      57:33        31

8. Mladost        20     10     1      9      45:35        31