Zrenjaninska liga: Barbat doneo pobedu

22.05.2018. 11:00 11:33

​​​​​​​Vojvodina (B) - Banat (Č) 3:2 (1:2)

BAŠAID: Stadion Vojvodine, gledalaca 100, sudija: Kovač (Mokrin), strelci: Barbat u 29. 53. i 60. za Vojvodinu, a Dobrić u 9. i Jević u 40. minutu za Banat.

VOJVODINA: Mihok, Tanackov, Šošić, Selaković, M. Gavrić (Saravolac). N. Gavrić, G. Popov, D. Popov, Milin (Dr. Popov), Barbat (Da. Popov), Dokman.

BANAT: Sladović, Radojković, Radojčić, Grubor, Milenković (Kustrilović), I. Jović, Peskić (Đorđević), Bajkin, Dobrić, N. Jovčić, Maksimović (Kovač).

U borbi za opstanak u Područnoj ligi Bašaici su došli do tri velika boda. Zasluga za to pripada trostrukom strelcu Saši Barbatu.

Gosti iz Čente, inače po svemu sudeči drugoplasirana ekipa poveli su u 9. minutu lepim pogotkom Dobrića, a izjednačio Barbat u 29. minutu. Pet minuta pre kraja preko Jevića Banat je poveo.

U nastavku Vojvodina je bila bolja a u 53. minutu Barbat je postigao izjednačujući gol a u 60. i treći vredan tri boda.

M. S.

Crvena zvezda - Mladost (BD) 3:2 (3:0)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: Popov (Zrenjanin), strelci: Kryalin u 3. (iz penala), Marković u 37. i Petrović u 43. za Crvenu zvezdu, Mitrović u 60. (iz penala), Srdić u 86. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Penavski (Crvena zvezda).

CRVENA ZVEZDA: P. Oljača, Marković, N. Oljača, Džapa (Markov), Spahić, Petrović, Grubor, Medić, Penavski, Soleša (Vasičin), Kryalin.

MLADOST: Miškov, Gole, Marić, M. Topalović, Mitrović, Mil. Topalović, Srdić, Kaurin (Mandić), Mitrović, Novković, Radulović.

Domaćin je mogao da slavi ubeljivije da su napadači iskoristili nekoliko izuzetnih šansi, ovako čak se domaćin morao da sačuva gol razlike, jer su gosti igrali skoro na sve ili ništa.

U odbrani su se organizovano branili, a igrali na kontre što je rezultiralo na kraju utakmice.

M. Račić

Rusanda - Vojvodina (NM) 0:0, Proleter - Borac 0:3, Mladost (L) - Bilećanin 6:0, Omladinac - Lehel 3:2, Crvena zvezda (RS) - Mladost (BD) 3:2, Crvena zvezda (VS) - Krajina 2:3, Vojvodina (B) - Banat 3:2, Naftagas (E) - Naftagas (B) 5:0.

1. Krajina            27     22     4      1      97:26        70

2. Banat              27     20     1      6      76:28        61

3. Borac             27     16     7      4      73:30        55

4. C. zvez. (RS)   27     15     6      6      71:33        51

5. Rusanda          27     13     8      6      45:39        47

6. C. zvez. (VS)   27     12     8      7      32:20        44

7. Mlad. (BD)     27     12     3      12     49:38        39

8. Mlad. (L)        27     11     3      13     59:48        36