Ženska Superliga Srbije: Subotičankama jesenja titula

05.11.2018. 09:37 09:39

Spartak - Mašinac Trejs PZP 7:0 (3:0)

SUBOTICA: Stadion Bačke 1901, gledalaca: 100, sudija: Jasmina Mickoski (Obrenovac). Strelci: Matić u 17, 24, 45. i 82, Okjere u 48, Filipović u 62. i Kričak u 87. minutu.

SPARTAK: Kostić, Vajda, Slović, Frajtović, Pauler, Ilić, Filipović, Okjere (Kričak), Pavlović, Čeuri (Baka), Matić.

MAŠINAC TREJS PZP: Jović, Stevanović, Vučković, Milivojević, Stanković, Brusin, Ćirić (Cvetanović), Lazarević, Zlatanović, Vasiljković (Nikolić), Pejčić (Amprem).

Spartak je u derbiju poslednjeg kola jesenjeg dela prvenstva pregazio tim Mašinca i pokazao ko je istinski lider u ženskom fudbalu u Srbiji. Publika nije videla nikakvu neizvesnost koja krasi derbije i “golubice” su ubedljivo stigle do pobede.

Jedina dilema vladala je samo oko toga s kojom će razlikog Subotičanke ispratiti gošće. Od prvog minuta domaće igračice su preuzele potpunu dominaciju na terenu i zadržale je tokom svih 90 minuta dok su igračice Mašinca bile primorane da zbiju redove na svojoj polovini terena i konstantno se brane. Tek povremeno su pokušavale da dugim loptama uposle svoje brzonoge igračice i ugroze gol besposlene Milice Kostić, ali bez uspeha. Tijana Matić, koja je celu polusezonu igrala fenomenalno, na ovoj utakmici postigla je četiri gola, a pravo majstorstvo je demonstrirala kod drugog pogotka. Nakon odlične asistencije Goje, sama se probila kroz odbranu gošći, prevarila golmanku i loptu mirno poslala u mrežu.

Na startu drugog poluvremena, u 48. minuti, Prisila Okyere topovskim šutom povisila je rezultat na 4:0, da bi u 62. minutu Tijana Filipović povisila na 5:0. Dvadeset minuta kasnije Matićeva je postigla svoj četvrti gol, a onda je Filipovićeva uputila idealnu loptu u prostor, a Anđela Kričak postavila konačni rezultat - 7:0.