Vošina tri nova boda

28.07.2019. 22:36 22:38
Izvor: J. Grlić/ Ognjen Đuričin (levo, u padu) načeo je mrežu Napretka

Praćeni upornom, na momente i jakom kišom, fudbaleri Napretka i Vojvodine ušli su u obostrano važan susret sa istom željom - da osvoje sva tri boda.

Novosađani pod Bagdalom nisu trijumfovali od 2014. godine, a dodatni motiv imali su i u ružnom i teškom prolećnom porazu, kada su stadion “Mladost” napustili sa tovarom od čak pet lopti u mreži Emila Rockova.

U uvodnom delu susreta nije se puno toga dešavalo, a igra je bila tvrda, na momente i (pre)oštra, pa je arbitar Marković u prvih 20 minuta  pokazao čak četiri žuta kartona, po dva na obe strane.

U 17. minutu, ipak, viđena je prva prilika za domaći tim, kada je nekadašnji Novosađanin Aleksandar Desančić izbio sam pred Rockova, ali je bio dosta po levoj strani, pa je čuvar mreže Novosađana bez većih problema odbio loptu u korner.

U 33. minutu Vojvodina je konačno imala odličnu priliku, kada se Ognjen Đuričin izborio za jednu loptu, prevario Pajevića i šutirao unutrašnjim delom stopala, ali je za malo promašio cilj. I u 38. minutu isti igrač uputio je udarac ka golu posle prodora Vinsenta Ezea, ali golman Milošević uspeo je da izbije loptu u korner. Pred sam kraj dodatnog vremena, Kruševljani su imali sjajnu mogućnost da odu na odmor zadovoljniji, Pavićević je, sa samo pet-šest metara, odapeo loptu, ali pored desne stative.

Već u četvrtom minutu nastavka, posle kornera koji je izveo Drinčić, lopta se odbila na ivicu kaznenog prostora do raspoloženog Đuričina, koji je uputio pravu bombu ka gornjem desnom uglu gola Napretka i tu spasa Miloševiću nije bilo, Vojvodina je povela sa 1:0.

Očekivao se odgovor domaćina i on je usledio u 53. minutu, ali je udarac Ivanovića Rockov lako ukrotio. Ponovo je Ognjen Đuričin bio u prilici u 63. minutu kada je šutirao preko gola i bilo je očigledno da odbrana “čarapana” za ovog mladića nema pravi odgovor.

Pokušavali su učenici trenera Predraga Rogana da uspostave igru, međutim, odbrana Lalatovićevog tima  delovala je čvrsto i sigurno, pa pravih opasnosti pred Rockovim nije bilo.

U 86. minutu, ipak, stvorila se gužva u šesnaestercu Novosađana, teško je reći ko je i da li je bio u prilici da uputi udarac ka golu, a onda su defanzivci Voše otklonili opasnost.

Odmah je na drugoj strani pitanje pobednika mogao da reši Petar Bojić, lobovao je golmana Napretka, ali je taj pokušaj bio dosta neprecizan.

Tačku na utakmicu stavio je Dejan Zukić, Vošino čudo od deteta, koji je u drugom minutu nadoknade uradio sve sam, prevario direktnog čuvara, a onda i golmana Napretka, i postigao drugi pogodak za tim iz Novog Sada.

A. Predojević

Napredak - Vojvodina 0:2 (0:0)

KRUŠEVAC: Stadion “Mladost”, gledalaca: 1.500, sudija: Marković (Beograd). Strelci: Đuričin u 49. i Zukić u 90. minutu. Žuti kartoni: Ožegović, Aksentijević (Napredak), a Saničanin, Devetak, Đuričin, Matić, Zukić i trener Lalatović (Vojvodina).

NAPREDAK: Milošević 6,5, Aksentijević 6,5, Pajović 6 (Bjeloš 6), Milovanović 6, Ćuković 6,5, Pavićević 6,5, Đorić 6 (Ilić -), Ožegović 6 (Mesarović -), Ivanović 7, Desančić 7, Zec 6,5.

VOJVODINA: Rockov 7, Stojković 7, Veselinović 7,5, Saničanin 7, Devetak 7, Đurišić 7, Drinčić 7, Eze 7 (Gemović -), Bojić 7, Đuričin 8 (Zukić 7), Matić 7,5 (Đurić -).

Rogan: Voša ima bolju ekipu

Po zavrpetku utakmice, Predrag Rogan, trener Napretka, bio je iskren.

- Čestitam Vojvodini na zasluženoj pobedi, u ovom trenutku ona ima bolju ekipu od nas - rekao je Rogan. - Ovo je naša realnost, bolje od onog što smo prikazali, nismo mogli. Nedostajala nam je konkretnost, pravovremen pas na sredini terena i dubina, a imali smo puno tehničkih grešaka. Gol Đuričina nas je poremetio, sada nam je potrebno strpljenje, nastavljamo s radom.