Vojvođanski derbi Druge futsal lige opravdao očekivanja

22.10.2019. 21:05 21:07
Izvor: Srđan Golub bio strelac odlučujućeg gola, foto: V. Jankov

Vojvođanski derbi je po svim elementima futsala, dramatičnosti posebno, opravdao očekivanja gladalaca.

Bečejci su, posle skoro pet godina, zasluženo pobedili Zrenjanince u utakmicama za bodove i tako vezali četiri pobede u aktuelnoj drugoligaškoj sezoni. Valja dodati da se imali dodatni motiv za trijumf, koji su podarili treneri Igoru Šošu. Naime, trener mladića sa Tise je na putu ka Bečeju doživeo saobraćajni udes i umesto na utakmici završio je u novosadskom Urgentnom centru.

Predvođeni sa klupe doskorašnjim trenerom Goranom Strajnićem, Bečejci su dobro otvorili utakmicu i relativno brzo poveli sa 2:0. Kobiljski je mogao da poveća prednost, ali nije realizovao lepu akciju.  Međutim, valja istaći da je u ovom periodu golman domaćih Vadaski odbranio čak deset šuteva ka njegovom golu, što samo pokazuje da Banaćani nisu bili u podređenom položaju.

Što su propustili u prvom

poluvremenu, Zrenjaninci su preko visokog Delića materijalizovali već u prvom minutu nastavka. Tad se rasplamsala borba. Dražić je u 25 minutu promašio zicer a onda ispravio je grešku pogotkom iz slobodnog udarca. Nije to demoralisalo Banaćane i Novković je u 31. minutu smanjio, a Radenković nešto kasnije anulirao vođstvo domaćina. Posle šest šuteva iz igre u golmana Rodića, Srđan Golub je zatim doveo domaćina u vođstvo od 4:3. Zaigrali su Zrenjaninci tad na sve ili ništa bez golmana i umalo da im se to osveti, jer je Arđelan pogodio stativu.

Time se ne završava, već počinje drama kraj Tise.Četiri sekunde pre kraja usledio je kazneni udarac sa deset metara za Zrenjanice. Visoki Delić je šutirao, a maestralni Sava Vadaski je odbranio i doneo neopisivu radost saigračima i navijačima.

V. Jankov

Bečej  – SAS 4:3 (2:0)

BEČEJ: OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 150 Sudije: Miloš Jocović (Novi Sad), Bojan Graovac (Ruma), Marjan Sarka (Vršac). Strelci: Korać u 4, Ćulum u 9, Dražić u 27. i Golub u 38. minutu za Bečej 2003, a Delić u 21, Novković u 3.1 i Radenković u 37. minutu za SAS. Žuti kartoni: Korać (Bečej 2003), a Lojpur, Rodić i Tomin (SAS). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 11 (5 6), a SAS 7 (4 3).

BEČEJ 2003: Vadaski (15 odbrana) 9, Dražić 7,5, Korać 7,5, Stanić 7, Golub 8, Ćulum 7, Arđelan 7, Kobiljski 6,5, Vorgučin 7, Arvaji 6,5, Lazetić -, Novakov -.

SAS: Rodić (12 odbrana) 8, Aranitović 7, Tomin 7,5, Radenković 7, Delić 7,5, Lojpur 6,5, Milićev 6, Živanov -, Mandić 6, Adamov 6,5, Vukoje 6,5, Novković 7, Šarenac 7.