VOJVOĐANSKA LIGA – SEVER: Sigurni Petrovčani

02.11.2021. 15:59 16:05
Izvor: J. Pucovski/Stojisavljević postiže pogodak za Petrovčane

Mladost (BP) – ČSK Pivara 2:0 (1:0)

BAČKI PETROVAC: Stadion u Vrbari, gledalaca: 150. Sudija: Rakić (Apatin). Strelac: Stojisavljević u 43. i 88. minutu. Žuti kartoni: Serdar, Ikrašev, V. Šproh (Mladost), Dražić,  Nikolić(ČSK Pivara), crveni karton:  Krstanović (ČSK Pivara) u 89. minutu.

MLADOST (BP): Lenja, Ožvat, Beronja, V. Šproh, Brajković, Trojanović (Dobrovoljski), Stojisavljević, Serdar (A. Šproh), Zorić, Ikrašev, Đokić.

ČSK  PIVARA: Dražić, Ladišić, Pavlov, Eror, Radaković, Jovanić, Milanov, Antunović (Nikolić), Srnka, Saračević (Krstanović), Nikolaš.

Posle pobede u kup utakmici Petrovčani su savladali ČSK Pivaru i u borbi za bodove. Duel po sunčanom vremenu u petrovačkoj Vrbari počeo je nepreciznim šutem Stoisavljvića sa osam metara u 7. minutu. Četvrt časa kasnije golman Dražić je odbranio šut Brajkovića, a u 33. minutu neprecizan je bio i Zorić.

Dva minuta pre odlaska na odmor gosti su oborili Stojisavljevića u blizini gola, a sudija Rakić je odsvirao penal. Najbolji strelac domaćih Trojanović pogodio je desnu stativu, na odbijenu loptu je natrčao Stojisavljević i smestio je u levi donji ugao. Gosti su u prvom poluvremenu izveli nekoliko kornera ali veće opasnosti po gol Lenje nije bilo.

U nastavku Petrovčani su želeli da potvrde pobedu. To se desilo tek u 88. minutu, kada je Trojanović sa leve strane ubacio loptu u sredinu a Stojisavljević je iz blizine prosto ugurao loptu u mrežu gola Dražića. Tim ČSK Pivara je svega jednom opasno pripretio, no golman Lenja je posle šuta Milanova sa distance loptu izbacio iz desnog donjeg ugla.

Dva minuta pre kraja Stojisavljević je drugi puta sa trave smestio loptu u mrežu gola ČSK Pivara.

J. Pucovski

Stanišić - Krila Krajine 3:0 (3:0)

STANIŠIĆ: Igralište Stanišića, gledalaca 100, sudija: Vasiljević (Oyaci), strelci: Erdelji u 3. Matijaš u 9. i 14. minutu.

STANIŠIĆ:  Jeličić, Basarić 8, Knežević 8, Matijaš 8,5, Pljošta 7,5, Mitrović 8, Đukić 7,5 (Plavšić 7,5), Erdelji 8, Vujin 8, Lazić 7,5 (Asani), Bujišić 7,5.

KRILA KRAJINE: Krndija 7, Abadžić 6 (Paun 6), Stupar 6 (Polić 6), Vujanović 6, Jevtić 6,5, Zelinčević 6 (Bukvić 6), Gosovanović 6, Ačić 6, Ivković 6, Stanić 6 (Maksić 6), Budisavljević 6,5.

Fudbaleri Stanišića igraju odlično i čvrsto drže čelnu poziciju. Utakmica sa Krila Krajinom rešena je već u prvih 45. minuta igra. Rano vođstvo Stanišića usledio je u trećem minutu kada je Barasić dobro centrirao do Erdeljija koji je poslao loptu u mrežu. Malo kasnije Matijaš je pobegao igračima Krila Krajina i sa 18 metara pogodio donji desni ugao. Gosti su pokušavali da dođu do boljeg rezultata, ali nisu uspeli. Stanišićani su već u 14. minutu postigli treći pogodak.

S. St.

Mladost (T) – Hercegovac 2:1 (2:1)

TURIJA: Igralište Mladosti. gledalaca 150. Sudija: Pilić (Kula) , strelci: Milovanović u 5. i 7. za Mladost. a Račić u 22. minutu za Hercegovac. Žuti kartoni: Milovanović, Vasić, Jovičić (Mladost) i Hrnjez Slobodan, Bjelogrlić (Hercegovac).

MLADOST: Jovičić, Mrđenović, Petrović, Efendić, Ivanović, Kurjački, Gašić Siniša, Milovanović (Jović), Vasić (Bubanja), Novićević, Popadić (Marjanov).

HERCEGOVAC: Lukač, Janjić, Šijaković, Hrnjez Vladimir, Bajat, Bjelogrlić, Kedža, Račić, Pejak, Novčić (Horvatić), Hrnjez Slobodan.

Utakmica koju su fudbaleri turijskog kluba juče odigrali bila je u senci tragičnog događaja koji je zadesio fudbalski klub Mladost iz Turije. Prerana i iznenadna smrt legende kluba Nebojše Bojovića bacila je u drugi plan dešavanja na terenu, ali su i pored toga domaći fudbaleri, u ne baš blistavoj igri, uspeli da upišu sedmu, rutinsku pobedu. .

Početak same utakmice nagovestio je da će Mladostaši lako ubeležiti bodove, jer su već u 7 minutu vodili sa 2:0. Strelac oba pogodtka bio je visoki Bojan Milovanović, koji je prvi gol postigao šutem sa desetak metara, a drugi nakon kornera sa leve strane. Međutim, nakon toga stali su fudbaleri Mladosti, što je Račić iskoristio i postigao pogodak za Hercegovac. Do samog kraja utakmice, domaći su propustili još nekoliko idealnih prilika za gol, a gosti su u samom finišu meča mogli i do izjednačenja.

Sv. Srdanov

Tavankut - Preporod 0:1 (0:0)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca 500, sudija: Erdeljan (Bačko Gradište), strelac: Damnjanović u 52. minutu. Crveni karton: Spremo (Tavankut).

TAVANKUT: Tasić 7, Skenderović 7, A. Vujić 8, Dondor 6 (Juhas), Borenović 7, Oblaković 7,5, Bedeković 7 (N. Vujić), Momčilov 6,5, Pejić 6,5, Spremo 6,5, Kujunyić 6,5.

PREPOROD: Vuković 8, Doslov 7 (Todić), Kurušić 7, Srednik 6,5 (Damjanović 8), Tumbas 7 (Kopanja 7), Šašić 7 (Milić 7), Kotaroš 7, Kovač 7, Čabrilo 7, Vukelić 8, Terzija 7.

U  komšijskom derbiju obe ekipe želele su pobedu ali više sreće su imali gosti. Početkom drugog dela rezervista Darko Damnjanović postigao je lep pogodak, poslao je loptu u same rašnje posle asistencije Kovača. Tavankućani su potom propustili stopostotnu špriliku, a zatim su dva puta pogodili stativu, pored toga  u 50. minutu isključen je  Stefan Spremo.

S. Stojiljković

Senta - Bačka 1901 1:2, Mladost (BP) - ČSK Pivara 2:0, Mladost (T) - Hercegovac 2:1, Bačka (P) - Njegoš 1:1, Tavankut - Preporod 0:1, Mladost APA - Sloga 5:0, Vojvodina (BG) - Bajša 0:2, Stanišić - Krila Krajine 3:0.

1. Stanišić      12     10     0      2      32:13        30

2. Bačka    12     8      3      1      26:11        27

3. Mladost (T)   12     7      4      1      21:6  25

4. Bajša    12     7      3      2      35:12        24

5. Mladost (BP) 12     6      3      3      23:14        21

6. Preporod      12     6      3      3      16:11        21

7. Senta    12     6      2      4      21:11        20

8. Krila Krajine       12     5      4      3      14:12        19