Vojvođanska liga – Sever: Komšijski derbi bez odluke

14.10.2020. 09:52 09:56
Izvor: Uspešna intervencija golmana gostiju Ađanskog ispred golgetera lige Bratislava Jelića, foto: Privatna arhiva

Vojvodina (BG) - Mladost (T)  0:0

BAČKO GRADIŠTE:  Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“.: Sudija: Stevan Jurić (Senta). Žuti kartoni: Dabižljević, B. Ćulum, Prodanov, Pelengić (Vojvodina), a Gubaš, Komlenić, Radulović, Ađanski, Gašić (Mladost).

VOJVODINA:  Milovanov 8, Stefanov 6, (od 64. Ilić -), Marković 6,5 (od 77. D. Jelić -), Bilbija 7, Preradov 6,5, Đekić 6,5 (od 88. N. Ćulum -), Pelengić 6,5 (od 77. Mesaroški -), Dabižljević 7, Prodanov 6, (od 46. Vranješ 6), B. Jelić 6,5, B. Ćulum 6.

MLADOST: Ađanski 7, Komlenić 6, Adamović 7, Gubaš 7, Gajić 6, Gašić 6,5, Radulović 6,5, Milovanović 6 (od 71. Jović -), Srdanov 6,5 (od 90. Vasić -), Hađinac 6,5, Ikrašev 7.

Iako su komšije, Gradištanci i Turijci odigrali su borbenu utakmicu, ali su  mreže mirovale.  Lider je izgubio prve bodove kod kuće. Dugo je trajalo ispitivanje pulsa na terenu, pa se prva ozbiljnija situacija odigrala u 39. minutu, ali Prodanov nije najbolje reagovao i Adamović je sa gol linije izbacio loptu u polje. Mogao je Bojan Ćulum minut pre odlaska na odmor da dovede svoj tim u vođstvo, ali je upotrebljiv centaršut Pelengića  nije iskoristio. U nastavku su gosti preuzeli inicijativu i stvorili nekoliko prilika. U 53. minutu je Milovanović šutirao sa par metara po sredini gola, a golman Milovanov maestralnom intervencijom sačuvao mrežu. Samo što je išao u igru, u 72. minutu Jović, inače Gradištanac, bio je u prilici, ali je i ovoga puta Isidor Milovanov bio uspešniji i najzaslužniji je što njegov tim nije poražen.

V. Jankov

Obilić - Bajša  2:3 (1:2)

NOVI KNEŽEVAC: Stadion Obilića. Sudija: N. Šćepanović (Vrbas). Strelci: Dražić u 8. i Momčilov u 50. za Obilić, a Stojanović u 26. i 35. i Rahić u 49. minutu za Bajšu. Žuti kartoni: Momčilov, Krasin, Rankov (Obilić), Rahić i Žemberi (Bajša).

OBILIĆ: Čanadi 6,5, Momčilov 7, Terzin 6 (Janković -), Đukić 6,5, Krasin 6,5, Dražić 7, Glogovac 7, Rankov 6,5, Borenović 6 (R. Vuković -), Savić 6,5 (Rajkov -, Božanin -), Mijić 6,5,

BAJŠA: Damjanović 7, Manojlović 7, Tresiglavić 6,5 (Darko Rahić 6,5), Dejan Rahić 7 (Boršoš 6,5), Kaluđerović 7,5 (Majkić -), Rušak 6,5 (Lekaj 6,5) , Marjanović 7,5, Žemberi 7, Krivokapić 7, Stojanović 8, Batori 6,5 (Ivanov 7).

Novokneževčani nižu poraze i menjaju trenere, jer su ih od povratka u viši rang promenili čak četvoricu. Nakon Predraga Berića kojeg je odmenio Nedeljko Krišanov, pre nedelju dana na klupi Obilića je samo na kratko bio Stefan Janković, a pod vođstvom Jovice Lakića pružili su bolju partiju, ali nedovoljnu za povoljniji rezultat.

Vođstvo domaćinu je u 8.minutu doneo Aleksandar Dražić iz solo akcije. Izjednačenje je usledilo iz akcije u kojoj je izgleda rukom pogodak postigao Pavle Stojanović, što sudija nije video, pa je usledila gužva u kojoj su dva igrača domaće ekipe zaradila opomene. Bajša je još jednim pogotkom Stojanovića i Mihaila Kaluđerovića povela 1:3, a poraz Obilića ublažio je Igor Momčilov.

ČSK Pivara - Tekstilac 1:1 (0:1)

ČELAREVO: Stadion „ČSK Pivara“, sudija Čapko (Sombor). Strelci Tasić u 80. za ČSK Pivaru, a Simić u 30. minutu za Tekstilac. Žuti kartoni, Jovanić (ČSK Pivara), Simić (Teksttilac).

ČSK PIVARA: Vujasinović 7,5, B. Plavšić 7, Kotaraš 7,5, Zirić 6,5, Tasić 7, Rakić  7 (Milanov -), Krstanović 7,5, Jovanić 7, Šakić 7,5, Jakovljević 7, Toni 6,5 (Andrić 7).

TEKSTILAC:  M. Ignjatović 8, Gostović 7, Zelić 7,5, D. Jovanović 7, Simić 7,5, Božičić 7,5, Pešić – (od 10.minuta I. Jovanović 7), Prelić 7 (Stevanović -), Popović 7, Mitrović 7, Šarenac 7.

Prvi su zapretili domaći fudbaleri. Rakić je u 4. minutu šutirao na gol gostiju, ali je lopta iznad prečke završila u gol – autu. U 17. minutu, Odžačani pokušavaju preko Simića da dođu u viđstvo. Međutim, golman Vujasinović nije se dao iznenaditi, izbacio je loptu u korner. Tekstilac je u 30. minutu preko Simića, došao u vođstvo.  Nakon što ga je dobro uposlio Božićić, Somiću nije bilo teško da pogodi mrežu domaćih. U 42. minutu Krstanović je sjajno šutirao, a golman Ignjatović je krajnjim naporom izbcio loptu van okvira svog gola.

Napadač Čelarevljana je u 80. minutu krunisao napore svoje ekipe da postigne gol. Smestio je lotu u nebranjeni deo mreže odličnog golmana Ignjatovića.

M. Đ. Kremenović

Srbobran Krila Krajine 1:1 (1:1)

SRBOBRAN: Stadion u Šumici, sudija: Nešić (Subotica), strelci: Glendža u 44. za Srbobran, Paripović u 40. za Krila Krajine, žuti kartoni: Pavićević, Glendža, S. Jorgić (Srbobran), D. Gajdobranski, Duvnjak, Stupar, Jevtić, Paripović, Pandurov (Krila Krajine).

SRBOBRAN: Ž. Jorgić 7, Vidaković 7 (od 55. Radojković 7), Petrović 7 (od 86. Dukić - ), Živanović 6,5 (od 46. Tešanović 7), Glendža 7,5, Jovanović 7, Klipić 6,5 (od 74. Zeljić - ), Kenji 7, Marjanov 7, S. Jorgić 7, Pavićević 7.

KRILA KRAJINE: Lugonja 7, M. Gajdobranski 7, Stupar 6,5 (od 50. Pandurov 6,5), Duvnjak 7, Medan 7, Zelinčević 7, Zagorčić 6,5 (od 79. Mrkaić - ), Jevtić 7, Paripović 7, Barić 7,5, D. Gajdobranski 7 (od 64. Lončarević - ).

M. Men.

Crvenka - Njegoš 4:1 (1:0)

CRVENKA: Stadion „Milorad Džomba”, sudija: Dudok (Gložan). Strelci: Babić u 41. 50. i 62. i Kovačević (autogol) u 66. za Crvenku, a Žmukić u 64. minutu za Njegoš.

CRVENKA: Gostović 7, Đuričković 7, Ivić 8, J. Subotić 7, Mi. Kerekeš 7 (Trifunović), Pešić 7, Božičić 7, Mi. Subotić 7. Ma. Kerekeš 8, Bulatović 7 (Maksimović), Babić 9.

NJEGOŠ: Marović 6, Varga 6 (Žmukić 7), Vujošević 7, Savović 6, Kovačević 6 (Nikić), Tešanović 6, Bogavac 6, Kočiš 6 (Bojović 6), Mrvaljević 7, Bičkai 6 (Butanik), Milenović 6.

Fudbaleri Crvenke su prikazali jednu od boljih igara ove jeseni. Ovaj uspeh biće posebno upamćen po sjajnom učinku i efikasnošću Milenka Babića, koji je zaredom postigao tri gola. Prvi nakon dosta propuštenih šansi domaćina je postigao u 41. minutu nakon sjajnog prodora po levoj strani i ulaska u šesnaesterac odakle je neodbranjivo šutirao. Sledeća dva su bila realizacija odličnih asistencija Pešića i Marka Kerekeša u 50. tj. 62. minutu. Počasni gol za goste postigao je Žmukić lob udarcem u 64. minutu, da bi autogolom Kovačevića u 66. minutu bio označen krajnji ishod ovog susreta.

T. Jovović

Obilić - Bajša 2:3, Vojvodina (T) - Hercegovac 2:1, Vrbas - Bačka (P) 2:1, Crvenka - Njegoš 4:1, Vojvodina (BG) - Mladost (T) 0:0, Srbobran - Krila Krajine 1:1, Radnički (S) - Mladost (BP) 1:3, ČSK Pivara - Tekstilac 1:1, Tavankut - Mladost (A) 2:2.

1. Vojvodina (BG)       10     8      1      1      19:5  25

2. Mladost (BP) 10     7      1      2      31:9  22

3. Bajša    10     6      4      0      18:8  22

4. Tekstilac      10     5      4      1      18:7  19

5. Mladost (T)    10     6      1      3      22:13        19

6. Mladost (A)   10     5      4      1      15:6  19

7. ČSK Pivara    10     5      4      1      17:10        19

8. Tavankut       10     3      5      2      15:8  14